Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

09. februára 2024

Pre podujatie Snežné psy posilnia kyvadlovú dopravuPre víkendové podujatie Snežné psy vo Vysokých Tatrách posilnia kyvadlovú dopravu medzi bezplatným parkoviskom v Eurocampe pod Tatranskou Lomnicou a jej centrom. Podujatie je pre všetkých ...Zdieľať
gettyimages 11729065291 676x448 9.2.2024 (SITA.sk) - Pre víkendové podujatie Snežné psy vo Vysokých Tatrách posilnia kyvadlovú dopravu medzi bezplatným parkoviskom v Eurocampe pod Tatranskou Lomnicou a jej centrom.

Podujatie je pre všetkých zdarmaTradičné podujatie pod Lomnickým štítom zvykne každoročne prilákať množstvo rodín s deťmi, nával návštevníkov však môže skomplikovať dopravu a parkovanie.Organizátori preto odporúčajú parkovanie na spomínanom záchytnom parkovisku. Rodinné podujatie je aj v tomto roku pre všetkých zdarma, uskutoční sa po trinástykrát.

Aj jazda na psích záprahoch


Priblíži netradičný šport aj spôsob prepravy v krajinách tuhej zimy, ale aj atmosféru života na severnom póle. Ako pre agentúru SITA uviedol za organizátorov Marián Galajda, v sobotu i nedeľu bude venované psíkom.

„Deti budú môcť na vlastné oči vidieť, ako napríklad vyzerá záchrana z lavíny za pomoci lavínového psa z Horskej záchrannej služby. Dozvedia sa tiež, ako zvládnuť svojho psíka a naučiť ho poslušnosti," vymenoval. Súčasťou programu bude aj jazda na psích záprahoch, ale aj rôzne zábavno-vzdelávacie aktivity.

Kyvadlová doprava z parkoviska v areáli bývalého Eurocampu do Lomnice bude premávať od 10:00 do 17:00 v dvadsaťminútových intervaloch. „Ak chce niekto bez problémov zaparkovať, môže tak urobiť na tomto parkovisku a potom sa autobusom doviesť sem do Lomnice," dodal Galajda.


Zdroj: SITA.sk - Pre podujatie Snežné psy posilnia kyvadlovú dopravu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Top foto dňa (10. február 2024): Čínsky lunárny nový rok, páranie peria aj Staromestský fašiangový sprievod
<< predchádzajúci článok
Video: Jana Kirschner predstavuje novinku Delia nás