Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. februára 2021

Pre únik ropy zakázal Izrael vstup na všetky pláže na pobreží Stredozemného moraIzrael v nedeľu s okamžitou účinnosťou až do odvolania zakázal vstup na všetky pláže na pobreží Stredozemného mora. ...Zdieľať
israel_oil_spill_07400 bd6ba85fd9f34439986fa91855a26dc3 676x451 21.2.2021 (Webnoviny.sk) - Izrael v nedeľu s okamžitou účinnosťou až do odvolania zakázal vstup na všetky pláže na pobreží Stredozemného mora. Dôvodom je znečistenie ropou, ktorá unikla asi pred týždňom z dosial nešpecifikovaného plavidla.


Ropné škvrny zasiahli viac ako 160 kilometrov izraelského pobrežia. Aktivisti upozornili na problém pred týždňom, keď silná búrka vyplavila na pevninu zvyšky produktov ropného priemyslu. Na pobreží sa objavilo aj veľké množstvo uhynutých morských živočíchov.

Izraelská vláda hovorí o jednej z najväčších „ekologických katastrof“ svojho druhu v histórii krajiny. Po zdroji kontaminácie izraelské úrady stále pátrajú.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pre únik ropy zakázal Izrael vstup na všetky pláže na pobreží Stredozemného mora © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tri roky po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej kritizoval Matovič novinárov na sociálnej sieti
<< predchádzajúci článok
Trnava chce vybudovať ďalšiu kompostáreň za takmer tri milióny eur

Pre únik ropy zakázal Izrael vstup na všetky pláže na pobreží Stredozemného mora - diskusné fórum čitateľov