Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. septembra 2018

PRED HURIKÁNOM FLORENCE vyhlásil stav núdze aj štát GeorgiaHurikán v stredu zoslabol na tretiu kategóriu a sprevádza ho vietor s rýchlosťou 205 kilometrov za hodinu.Zdieľať
Hurikán v stredu zoslabol na tretiu kategóriu a sprevádza ho vietor s rýchlosťou 205 kilometrov za hodinu. Foto: TASR/AP
Raleigh 12. septembra (TASR) - Guvernér amerického štátu Georgia vyhlásil v stredu vo všetkých 159 okresoch stav núdze. Guvernér Nathan Deal podľa agentúry AP uviedol, že v štáte mobilizujú všetky dostupné zdroje na zaručenie bezpečnosti obyvateľov pred príchodom hurikánu Florence.


Dealovo rozhodnutie súvisí s predpoveďou Národnej meteorologickej služby, že hurikán by mohol smerovať na juhozápad po tom, ako tento týždeň udrie na Severnú a Južnú Karolínu. Stav núdze už skôr vyhlásili práve v Severnej a Južnej Karolíne, Marylande a Washingtone D.C., pričom úrady nariadili evakuáciu do 1,7 milióna ľudí z oboch Karolín a Virgínie.

Hurikán v stredu zoslabol na tretiu kategóriu a sprevádza ho vietor s rýchlosťou 205 kilometrov za hodinu. Očakáva sa, že pevninu zasiahne v piatok skoro ráno. Podľa úradov ide o "výnimočne nebezpečný veľký hurikán", ktorý pravdepodobne spôsobí vážne škody, informuje spravodajský server BBC.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ÚS odmietol návrh Najvyššieho súdu vo veci inšpekcie rezortu vnútra
<< predchádzajúci článok
Prezident Južného Sudánu a líder povstalcov podpísali mierovú dohodu

PRED HURIKÁNOM FLORENCE vyhlásil stav núdze aj štát Georgia - diskusné fórum čitateľov