Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. mája 2022

Pred ukrajinský súd sa postavil prvý ruský vojak, na začiatku invázie na ulici popravil dôchodcu (video)V piatok sa začal prvý proces s ruským vojakom obvineným zo zabitia ukrajinského civilistu počas invázie Moskvy na susednej Ukrajine.Zdieľať
sni mka obrazovky 2022 05 13 o 13.05.04 676x508 13.5.2022 (Webnoviny.sk) - V piatok sa začal prvý proces s ruským vojakom obvineným zo zabitia ukrajinského civilistu počas invázie Moskvy na susednej Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


V malej sieni v ukrajinskej metropole Kyjev sa pred sudcu postavil 21-ročný Vadim Šišimarin, ktorý je obvinený z toho, že v obci Čupachovka na severovýchode Ukrajiny strelil do hlavy 62-ročného Ukrajinca. Hrozí mu až doživotný trest odňatia slobody.

Vražda sa stala v prvých dňoch vojny. Člen tankovej posádky Šišimarin po zadržaní priznal, že civilistu zastrelil. „Dostal som rozkaz strieľať. Vystrelil som naňho jednu dávku, spadol a pokračovali sme,“ povedal obvinený Rus, ktorého vyhlásenie je jedno z prvých priznaní v podaní ruských okupantov.

Zdroj: Webnoviny.sk - Pred ukrajinský súd sa postavil prvý ruský vojak, na začiatku invázie na ulici popravil dôchodcu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vyšetrovacie orgány v prípade Kaliňáka podľa Mikulca už pravdepodobne vykonali potrebné úkony, vyjadril sa aj k vydaniu Fica
<< predchádzajúci článok
NAKA obvinila mladého Slováka z terorizmu a extrémizmu, vystupoval na internete pod prezývkou