15. januára 2025

 15.1.2025 (SITA.sk) - Predčasné voľby by boli úplnou rezignáciou na predvolebné sľuby, myslí si minister vnútra a predseda strany 
Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok.
Uviedol to pre médiá pred rokovaním vlády v súvislosti s výrokmi premiéra 
Roberta Fica (
Smer-SD), ktorý sa nedávno vyjadril, že ak sa situácia v koalícii neupokojí a jeho koaliční partneri - 
Slovenská národná strana a strana Hlas nezaistia väčšinu v parlamente, jedným z riešení sú i predčasné parlamentné voľby.
Percentuálna šanca na predčasné parlamentné voľby je podľa neho nulová. Situáciu v koalícii si podľa jeho slov s koaličnými partnermi vysvetlia za zatvorenými dverami.
Na adresu poslanca Hlasu 
Samuela Migaľa poznamenal, že ho mrzí, že poniektorí poslanci majú ambíciu sa za každú cenu zviditeľňovať. Uviedol to v kontexte Migaľových výrokov o tom, že súhlasí s premiérom Ficom v tom, že jedným z možných riešení situácie v koalícii je otvorenie koaličnej zmluvy a rekonštrukcia vlády. 
                                
Zdroj: SITA.sk - Predčasné voľby by boli podľa Šutaja Eštoka úplnou rezignáciou na predvolebné sľuby © SITA Všetky práva vyhradené.