Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. januára 2007

Predseda NR SR Paška pokračuje v oficiálnej návšteve PoľskaPredseda NR SR Pavol Paška dnes vo Varšave bude rokovať s predsedom Senátu Poľskej republiky Bogdanom Borusewiczom a s predsedom vlády Poľskej republiky Jaroslawom Kaczyńským. Zároveň navštívi ...Zdieľať

BRATISLAVA 25. januára (WEBNOVINY) - Predseda NR SR Pavol Paška dnes vo Varšave bude rokovať s predsedom Senátu Poľskej republiky Bogdanom Borusewiczom a s predsedom vlády Poľskej republiky Jaroslawom Kaczyńským. Zároveň navštívi Veľvyslanectvo SR a Múzeum Varšavského povstania, kde ho čaká stretnutie s primátorkou Varšavy Hannou Gronkiewicz-Waltz. Na záver oficiálnej návštevy, ktorú začal v stredu popoludní, položí veniec k Hrobu neznámeho vojaka na námestí Pilsudského vo Varšave.

Predseda parlamentu sa v stredu stretol s maršalkom Sejmu Poľskej republiky Marekom Jurekom. Diskutovali o ďalších možnostiach prehlbovania tradične dobrých slovensko-poľských vzťahov. Hovorili tiež o riešení otázky dopravného spojenia oboch krajín, hospodárskej a kultúrnej spolupráci a zaoberali sa aj rozširovaním možností medziparlamentnej kooperácie. Predseda NR SR ocenil spoluprácu krajín V4, ktoré spoločne vyvinuli diplomatický tlak a dosiahli riešenie v otázke rozširovania schengenského priestoru.

Dohodli sa na ďalšom stretnutí v marci v Ríme počas osláv Európskej únie a na Konferencii predsedov parlamentov Európskej únie, ktorá sa uskutoční koncom mája v Bratislave.

Informoval hovorca predsedu NR SR Jozef Plško.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Povedomie o globálnom otepľovaní rastie
<< predchádzajúci článok
Ruský prezident pricestoval do Indie na rokovania o spolupráci