Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. januára 2007

Ruský prezident pricestoval do Indie na rokovania o spolupráciRuský prezident Vladimir Putin pricestoval vo štvrtok do Indie na dvojdňovú oficiálnu návštevu zameranú na upevnenie vzťahov a uzavretie významných dohôd v oblasti energetiky a zbrojárstva. ...Zdieľať

NAÍ DILLÍ 25. januára (WEBNOVINY) - Ruský prezident Vladimir Putin pricestoval vo štvrtok do Indie na dvojdňovú oficiálnu návštevu zameranú na upevnenie vzťahov a uzavretie významných dohôd v oblasti energetiky a zbrojárstva. Putin sa stretne s indickým premiérom Manmohanom Singhom, predsedníčkou vládnucej Kongresovej strany Soniou Gándhíovou, ako aj ministrom ropného priemyslu Murlim Deorom. Ruský predstaviteľ bude v piatok čestným hosťom na oslavách indického štátneho sviatku, Dňa republiky.

Putinovmu príchodu predchádzali rokovania ruského ministra obrany Sergeja Ivanova, ktorý odštartoval rozhovory o sérii zbrojných dohôd a spoločných vojenských projektoch. Z predbežných diskusií o veľkých dohodách v oblasti obrany, energetiky a vesmírnej spolupráce zatiaľ vyplynula jediná dohoda o spoločnej výrobe leteckých motorov v hodnote 250 miliónov dolárov.

SITA/AFP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Predseda NR SR Paška pokračuje v oficiálnej návšteve Poľska
<< predchádzajúci článok
Senátny výbor USA odmietol zvýšenie počtu vojakov v Iraku