Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. apríla 2020

Premiér Boris Johnson má stále príznaky koronavírusu, lekári mu odporučili iba sedemdňovú karanténuBritský premiér Boris Johnson má aj takmer týždeň po oznámení, že uňho potvrdili koronavírus, stále príznaky nákazy. Premiérov hovorca James Slack informoval, že "má naďalej mierne symptómy".Zdieľať
boris johnson 1 676x451 2.4.2020  - Britský premiér Boris Johnson má aj takmer týždeň po oznámení, že uňho potvrdili koronavírus, stále príznaky nákazy. Premiérov hovorca James Slack informoval, že "má naďalej mierne symptómy".

Nie je isté, či premiér karanténu ukončíJohnsonovi potvrdili ochorenie COVID-19 v piatok po tom, čo sa uňho objavila teplota a kašeľ. Lekári mu odporučili sedemdňovú izoláciu, tento čas už však takmer uplynul.

Slack zatiaľ nepotvrdil, či premiér karanténu ukončí. Podľa jeho slov sa bude v tomto smere držať "najlepších lekárskych a odborných rád".

Vláda chce masívne zvýšiť testovanie


Johnson v najnovšom videoodkaze oznámil, že vláda “masívne zvýši testovanie” na nový koronavírus. "Takto ho v konečnom dôsledku porazíme," sľubuje ľuďom z izolácie.

Johnsonova vláda sa predtým ocitla pod paľbou kritiky za to, že už pred týždňami sľubovala výrazne zvýšiť počty testovaných, pokrok v tomto smere je však pomalý. Spojené kráľovstvo má medzičasom už viac než 33-tisíc potvrdených prípadov a 2 921 mŕtvych.


Zdroj: Webnoviny.sk - Premiér Boris Johnson má stále príznaky koronavírusu, lekári mu odporučili iba sedemdňovú karanténu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zálohovanie fliaš a plechoviek sa posúva minimálne o rok, vláda sa vyhovára na koronavírus
<< predchádzajúci článok
Nadácia Zastavme korupciu vyzýva Matoviča, aby čo najskôr sfunkčnil nový protikorupčný úrad

Premiér Boris Johnson má stále príznaky koronavírusu, lekári mu odporučili iba sedemdňovú karanténu - diskusné fórum čitateľov