Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. septembra 2018

Premiér: Bude špeciálne opatrenie pre platy začínajúcich učiteľovIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Marko Erd
Bratislava 13. septembra (TASR) - Ministerstvá financií a školstva pripravujú špeciálne opatrenie, ktorým by sa skokovo v ďalšom školskom roku navýšili platy začínajúcich učiteľov. Konkrétny návrh by mal prísť v roku 2019, s financiami naň by mal počítať už pripravovaný štátny rozpočet. Na Hodine otázok v parlamente to povedal premiér Peter Pellegrini (Smer-SD).


Pripomenul, že učiteľom sa za posledné roky zvyšujú platy nad priemer bežného rastu platov zamestnancov v štátnej a verejnej správe. "To znamená, že platy pedagógom posledné roky vždy rastú rýchlejším tempom ako platy iným zamestnancom v štátnej a verejnej správe. Za tohto volebného obdobia už došlo k zvýšeniu platu trikrát po šesť percent a ešte do konca volebného obdobia by sa dvakrát mali výrazne zvýšiť," zdôraznil predseda vlády.

Cieľom vlády je podľa neho zvýšiť mzdu začínajúcich učiteľov tak, aby bola suma zaujímavá aj pre mladého človeka, ktorý chce učiť a po skončení školy si chce založiť rodinu. Prvý krok má prísť v roku 2019, potom ďalší. "Chceme, aby začínajúci učitelia nastupovali za lepších podmienok ako ich predchodcovia," doplnil premiér.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
P. Kažimír: Rozpočty samospráv zaznamenávajú dynamický rast príjmov
<< predchádzajúci článok
Maas: Výtržnosti po vražde v Chemnitzi poškodili povesť Nemecka

Premiér: Bude špeciálne opatrenie pre platy začínajúcich učiteľov - diskusné fórum čitateľov