Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. júna 2021

Premiér Heger avizuje očkovanie proti koronavírusu aj u obvodných lekárov a apeluje na politikovaktualizované 18. júna 10:43 Premiér Eduard Heger (Zdieľať
dsc03576 676x451 18.6.2021 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 18. júna 10:43


Premiér Eduard Heger (OĽaNO) si myslí, že nie je šťastné, ak sa politici vyjadrujú negatívne o vakcinácii ako takej. História podľa jeho slov jasne ukázala, že vakcína „vyprevadila" už mnohé vírusy.

Uviedol to počas brífingu v obci Široké (okres Prešov), v ktorej navštívil očkovacie centrum. Podľa neho je dôležité, aby aj ľudia, ktorí sú verejné osoby, komunikovali pravdivo a zrozumiteľne voči občanom.

Vakcíny sú bezpečné


Premiér Heger zároveň ubezpečil, že všetky vakcíny používané na Slovensku sú bezpečné.

„Vieme, že by sme nedovolili, aby nejaká vakcína, ktorá nie je bezpečná alebo účinná, bola uvoľnená na slovenský trh. Všetky vakcíny, ktoré máme sú bezpečné, sú účinné,“ poznamenal s tým, že je už na každom človeku, akú vakcínu si vyberie.

„Pre nás bolo dôležité zabezpečiť dostupnosť vakcín, dostupnosť miest, byť blízko k ľuďom, to robíme a to je úloha štátu,“ dodal.

Spolupráca medzi štátom a samosprávami


Heger tiež povedal, že ďalším dôležitým krokom v boji proti pandémii očkovaním sú ambulantní lekári. Ako vyplýva z jeho vyjadrenia, vakcíny by sa k ľuďom mohli dostať prostredníctvom obvodných lekárov začiatkom budúceho mesiaca.

„Ľudia poznajú svojho lekára, dôverujú mu a myslím, že práve títo lekári vedia omnoho lepšie vysvetliť pacientom, ktorých poznajú, čo môžu od očkovania očakávať, vedia to správne načasovať,“ povedal. Z tohto pohľadu je to podľa jeho slov dôležitý a správny krok.

Očkovanie označil premiér za jedinú a najúčinnejšiu zbraň proti pandémii. Ocenil v tomto smere aj fungujúcu spoluprácu medzi štátom a samosprávami, vďaka ktorej je možné dostať sa s očkovaním omnoho bližšie k ľuďom. Vyzdvihol tiež prácu výjazdových očkovacích tímov.

„Vidíme, že je mnoho ľudí, ktorí tomu rozumejú, vedia, že sa chcú dať zaočkovať. Potrebujeme im tú vakcínu poskytnúť čo najbližšie. Tým, že očkovacie centrá, aj veľkopacitné, sú vo veľkých mestách, nie každý má možnosť tam prísť aj počas pracovnej doby a podobne. Preto urobíme tento krok, že prídeme úplne najbližšie k pacientom,“ uzavrel Heger.


Zdroj: Webnoviny.sk - Premiér Heger avizuje očkovanie proti koronavírusu aj u obvodných lekárov a apeluje na politikov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V obci Lubeník prišiel o život motorkár, neprežil zrážku s kamiónom (foto)
<< predchádzajúci článok
Súdna rada odobrila štyroch kandidátov o post sudcu Najvyššieho správneho súdu

Premiér Heger avizuje očkovanie proti koronavírusu aj u obvodných lekárov a apeluje na politikov - diskusné fórum čitateľov