Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. júna 2021

Súdna rada odobrila štyroch kandidátov o post sudcu Najvyššieho správneho súduPred Súdnou radou SR ako výberovou komisiou na sudcov Najvyššieho ...Zdieľať
thinkstockphotos 467004338 676x450 18.6.2021 (Webnoviny.sk) - Pred Súdnou radou SR ako výberovou komisiou na sudcov Najvyššieho správneho súdu SR (NSS SR) uspeli v treťom kole štyria uchádzači. Sú nimi Michal Novotný, Michal Matulník, Katarína Cangárová a Peter Potásch.


Celkovo sa tretieho kola zúčastnilo šesť uchádzačov. Úspešní kandidáti postúpili do druhej časti výberového konania, ktorou je overenie ich sudcovskej spôsobilosti. Súdna rada o tom rozhodla vo verejnom hlasovaní.

Celkovo je na NSS SR potrebné obsadiť 29 voľných miest sudcov. V prvom kole výberového konania uspeli deviati uchádzači, v druhom kole osem uchádzačiek.

Ústavnou reformou z 9. decembra 2020, bol zriadený Najvyšší správny súd Slovenskej republiky. Ten disponuje disciplinárnou právomocou voči sudcom, prokurátorom a ak tak ustanoví zákon, aj voči iným osobám. Fungovať by mal začať od 1. augusta.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Súdna rada odobrila štyroch kandidátov o post sudcu Najvyššieho správneho súdu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Premiér Heger avizuje očkovanie proti koronavírusu aj u obvodných lekárov a apeluje na politikov
<< predchádzajúci článok
Biden podpísal zákon o novom federálnom sviatku Juneteenth. Pripomína ukončenie otroctva v Amerike

Súdna rada odobrila štyroch kandidátov o post sudcu Najvyššieho správneho súdu - diskusné fórum čitateľov