30. marca 2024

Premier League: Newcastle s Dúbravkom otočilo duel s West Hamom za 13 minút

Do polčasovej prestávky však išli hostia do vedenia gólmi Michaila Antonia a Mohammeda Kudusa.

Futbalisti FC Chelsea remizovali v sobotňajšom zápase 30. kola anglickej Premier League s FC Burnley 2:2. "The Blues" hrali od 40. minúty v početnej prevahe, keď videl červenú kartu Lorenz Assignon. Napriek tomu dokázal predposledný tím tabuľky dvakrát skórovať v desiatich. Chelsea patrí 11. priečka, Burnley stráca na miesto mimo pásma zostupu štyri body.

Chelsea poslal do vedenia v 44. minúte Cole Palmer, no ihneď po zmene strán vyrovnal Josh Cullen. Londýnčania mali výraznú prevahu v držaní lopty a v 78. minúte ju zužitkoval na druhý presný zásah v zápase Palmer. Reakcia hostí však bola opäť rýchla a o tri minúty neskôr zariadil deľbu bodov írsky obranca Dara O'Shea.

Blízko k zakopnutiu bol aj Tottenham, ktorý prehrával s Lutonom od tretej minúty. Nováčika súťaže poslal do vedenia Tahith Chong, no tlaku "kohútov" neodolal. V 51. minúte si strelil vlastný gól Issa Kabore a v 86. minúte rozhodol o víťazstve Spurs kapitán Son Heung-min.

Šesť gólov padlo v stretnutí medzi Sheffieldom United a Fulhamom. Remíza 3:3 sa zrodila po bezgólovom prvom polčase. Na lavičke Fulhamu strávil zápas slovenský brankár Marek Rodák.

Newcastle United zvíťazil nad West Hamom 4:3. Slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka odchytal za domácich celý duel a jeho spoluhráči otočili nepriaznivý stav z 1:3 na 4:3 v priebehu 13 minút. Dvakrát sa strelecky presadili Alexander Isak a Harvey Barnes. Newcastlu patrí v tabuľke ôsma priečka, "kladivári" sú na siedmom mieste a nazbierali o bod viac.

Skóre zápasu otvoril v šiestej minúte z pokutového kopu Isak. Do polčasovej prestávky však išli hostia do vedenia gólmi Michaila Antonia a Mohammeda Kudusa. Tri minúty po zmene strán zvýšil na rozdiel dvoch gólov Jarrod Bowen. Newcastlu sa už v prvom dejstve zranil kapitán Jamaal Lascelles, duel nedohral ani Miguel Almiron, ktorý opustil ihrisko po 11 minútach od svojho príchodu a nahradil ho Barnes. V 77. minúte znížil opäť z penalty Isak a v závere otočil skóre dvoma gólmi striedajúci Barnes. V nadstavenom čase ešte videl domáci útočník Anthony Gordon červenú kartu.

Aston Villa po prehre a remíze v predchádzajúcich dvoch kolách bodovala naplno. Doma zdolala Wolverhampton 2:0.

Premier League - 30. kolo:

Aston Villa - Wolverhampton Wanderers 2:0 (1:0)

Góly: 36. Diaby, 65. Konsa

AFC Bournemouth - FC Everton 2:1 (0:0)

Góly: 64. Solanke, 90.+1 Coleman (vlastný) - 87. Beto

FC Chelsea - FC Burnley 2:2 (1:0)

Góly: 44. a 78. Palmer (prvý z 11 m) - 47. Cullen, 81. O'Shea. ČK: 40. Assignon po druhej ŽK.

Nottingham Forest - Crystal Palace 1:1 (0:1)

Góly: 61. Wood - 11. Mateta

Sheffield United - FC Fulham 3:3 (0:0)

Góly: 58. a 70. Brereton Diaz, 68. McBurnie - 62. Palhinha, 86. De Cordova-Reid, 90.+3 Muniz