30. marca 2024

Niké liga: Slovan zdolal Podbrezovú 2:1 v skupine o titul

Počas druhého dejstva sa zápas blížil k remízovému koncu, no v prvej z troch nadstavených minút udrel striedajúci Marcelli.

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v sobotňajšom zápase 3. kola nadstavbovej časti Niké ligy v skupine o titul nad Podbrezovou 2:1. Tri body pre "belasých" zariadil v prvej minúte nadstavenia 18-ročný krídelník Nino Marcelli. Mužstvo trénera Vladimíra Weissa st. má na čele tabuľky 18-bodový náskok pred druhým Spartakom Trnava a priblížilo sa k obhajobe titulu.

Slovan sa ujal vedenia v 26. minúte, keď sa po centri Toliča presadil Strelec. Hostia vyrovnali v 43. minúte zásluhou Sanusiho, ktorého volej po odraze od brvna zapadol do siete domácich. Počas druhého dejstva sa zápas blížil k remízovému koncu, no v prvej z troch nadstavených minút udrel striedajúci Marcelli. Mládežnícky reprezentant Slovenska predviedol individuálny prienik a Slovan aj jeho zásluhou odplatil Podbrezovčanom prehru zo štvrťfinále Slovnaft Cupu (1:3).

Niké liga - 3. kolo skupiny o titul:

ŠK Slovan Bratislava - FK Železiarne Podbrezová 2:1 (1:1)

Góly: 26. Strelec, 90.+1 Marcelli - 43. Sanusi. Rozhodovali: Kráľovič - Vitko, Jánošík, ŽK: Faško (Podbrezová).

Slovan: Borjan – Pauschek (64. Blackman), Bajrič (64. Kašia), Wimmer, Vojtko (89. Lichý) – Kucka, Kankava (64. Marcelli), Savvidis – Barseghjan, Strelec (76. Zuberu), Tolič.

Podbrezová: Rehák – Bartoš, Bakaľa, Mrva – Kováčik, Bajo, Faško (66. Chyla), Sanusi (82. Mielke) – Assinor (66. Masaryk), Paraj, Galčík (66. Kabongo).

Premier League: Newcastle s Dúbravkom otočilo duel s West Hamom za 13 minút
Hokejová sezóna sa pre Poprad nečakane končí, Nitrania doplnili štvorlístok semifinalistov play-off (video)