Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. októbra 2019

Premiér: Slovensko v sociálnej práci s deťmi urobilo obrovský pokrokNa snímke predseda vlády SR Peter Pellegrini počas rozhovoru s novinármi na oceňovaní za Sociálny čin roka a za významnú pomoc rodinám v Bratislave 8. októbra 2019.Zdieľať
Na snímke predseda vlády SR Peter Pellegrini počas rozhovoru s novinármi na oceňovaní za Sociálny čin roka a za významnú pomoc rodinám v Bratislave 8. októbra 2019. Foto: TASR/Pavol Zachar
Bratislava 8. októbra (TASR) – Slovensko za posledné roky urobilo v sociálnej práci s deťmi obrovský pokrok. Zásadnou zmenou je, že štát upustil od umiestňovania detí do bežných detských domovov, no najmä to, že vláda prijíma veľa opatrení, aby deti mohli zostať u rodičov. Povedal to v utorok pri otvorení podujatia Sociálny čin roka premiér Peter Pellegrini (Smer-SD).


"Robí sa čo najviac opatrení takých, aby sme deti, ak je to možné, v čo najväčšom počte prípadov udržali u rodičov. Aby sme skôr pomohli rodičom dostať sa zo zlej sociálnej alebo inej situácie, aby im deti nemuseli byť odobrané, pretože to je pre dieťa najlepšie," povedal premiér. Pellegrini zdôraznil, že si váži všetkých pracovníkov, ktorí pracujú v sociálnej oblasti, nielen pri starostlivosti o deti, ale aj pri starostlivosti o starých a chorých, ktorí sú odkázaní na pomoc štátu.

Premiér podotkol, že štát sa bude musieť zaoberať spravodlivým odmeňovaním týchto zamestnancov. "Oblasť sociálnych vecí patrí k tým oblastiam, kde sú platy skoro najnižšie v rámci verejnej a štátnej správy. To treba priznať," povedal Pellegrini a zároveň pripomenul, že aj týchto zamestnancov sa dotkne januárové plánované zvýšenie platov. "Vybraným skupinám ľudí aj v konkrétnych častiach Slovenska budeme musieť vedieť zaplatiť viac," dodal premiér, podľa ktorého ide o psychicky aj fyzicky veľmi náročnú prácu. „Teraz sa podarilo zmeniť systém, podarilo sa tomu dať nový šat, novú tvár, čo je oceňované aj odborníkmi a prichádza fáza, aby sme aj vedeli týchto ľudí za ich obetavú prácu aj zaplatiť," dodal Pellegrini.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rakúsko predĺži kontroly na hraniciach s Maďarskom a Slovinskom
<< predchádzajúci článok
V TALIANSKU SCHVÁLILI ZNÍŽENIE POČTU ČLENOV OBOCH KOMÔR PARLAMENTU

Premiér: Slovensko v sociálnej práci s deťmi urobilo obrovský pokrok - diskusné fórum čitateľov