Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. augusta 2007

Premiér zvolal rokovanie s cieľom zachrániť svoju vláduIracký premiér Núrí al-Málikí v nedeľu vyzval lídrov rozdelenej iránskej spoločnosti, aby sa zúčastnili na krízových rokovaniach, ktorých cieľom bude zachrániť jeho vládu národnej jednoty. ...Zdieľať

BAGDAD 12. augusta (WEBNOVINY) - Iracký premiér Núrí al-Málikí v nedeľu vyzval lídrov rozdelenej iránskej spoločnosti, aby sa zúčastnili na krízových rokovaniach, ktorých cieľom bude zachrániť jeho vládu národnej jednoty. "Pozval som hlavných politických lídrov na stretnutie, aby sme prediskutovali podstatné záležitosti," povedal al-Málikí v prejave, ktorý vysielala iracká televízia. "Zajtra alebo pozajtra by sa mohla uskutočniť prvá diskusia lídrov o politickom programe a dôležitých strategických problémoch," dodal premiér.

Nádej na záchranu jeho vlády je teraz v rukách lídrov jednotlivých strán a závisí od ich schopnosti dosiahnuť novú dohodu o deľbe moci, na základe ktorej sa sunnitská menšina bolo ochotná vrátiť do vlády. Na mimoriadnom politickom summite by sa mali okrem premiéra al-Málikího zúčastniť prezident Džalál Talabání a viceprezident Adíl Abdul-Mahdí. Druhý vicepremiér Tárik al-Hašímí svoju účasť zatiaľ nepotvrdil.

SITA, AFP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Otcovi Marca sa dnes podarilo hovoriť so synom
<< predchádzajúci článok
Otec Marca sa chcel v sobotu stretnúť so synom, neúspešne

Premiér zvolal rokovanie s cieľom zachrániť svoju vládu - diskusné fórum čitateľov