Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. augusta 2007

Otcovi Marca sa dnes podarilo hovoriť so synomOtcovi maloletého Marca sa dnes podarilo so synom spojiť. Ako pre agentúru SITA povedala Diana Hrončeková, právna zástupkyňa Marcovho otca, s 11-ročným synom sa mu podarilo hovoriť cez telefón ...Zdieľať

BRATISLAVA 12. augusta (WEBNOVINY) - Otcovi maloletého Marca sa dnes podarilo so synom spojiť. Ako pre agentúru SITA povedala Diana Hrončeková, právna zástupkyňa Marcovho otca, s 11-ročným synom sa mu podarilo hovoriť cez telefón poobede. Bol u starých rodičov pravdepodobne v Leviciach, odkiaľ by sa mali presunúť do Sobraniec, uviedla. Marcov otec je Talian a o starostlivosť o syna sa súdi s jeho slovenskou matkou niekoľko rokov.

Otec sa v sobotu pokúšal so synom stretnúť v jeho trvalom bydlisku vo Zvolene. Napriek tomu, že na to mal právo, sa mu to nepodarilo, uviedla ďalej Hrončeková. To, že chlapca vydali z talianskej ambasády v sobotu nad ránom právnej zástupkyni jeho matky sa dozvedel z médií. Otec má podľa rozhodnutia banskobystrického krajského súdu právo stretávať sa so synom každý párnu sobotu od 9:00 do 20:00. Po príchode do Zvolena zistil, že chlapec ani jeho matka tam nie sú, obrátil sa preto na políciu a požiadal ju o asistenciu. Polícia kontaktovala právnu zástupkyňu matky Andreu Cisárovú, ktorá nevedela kde sa matka so synom nachádzajú. Zástupkyňa banskobystrickej policajnej hovorkyne Petra Babulicová pre agentúru SITA uviedla, že otec Marca bol v sobotu vo Zvolene. Polícia podľa Babulicovej ďalšie informácie k prípadu poskytovať nebude.

Právna zástupkyňa matky Andrea Cisárová pre agentúru SITA uviedla, že právna zástupkyňa otca a otec maloletého Marca "môžu využiť všetky platné právne prostriedky v našej legislatíve, ak si myslia, že bolo porušené ich právo. My budeme každé rozhodnutie, ktoré vydá orgán, ktorý bude o predmetnej veci rozhodovať, rešpektovať," dodala Cisárová s tým, že k ďalším otázkam sa nevyjadrí.

Jedenásťročný Marco Masier sa po viac ako troch dňoch strávených na talianskej ambasáde v sobotu o 2:00 ocitol v rukách právnej zástupkyne jeho matky A. Cisárovej. Spolu s jeho starým otcom ho Cisárová odviezla do bratislavského hotela Carlton, kde ho odovzdali matke. Okresný súd vo Zvolene v piatok dieťa zveril do starostlivosti matky. Tehotná matka si však pre neho osobne prísť, lebo skolabovala a skončila v nemocnici.

Marcov otec je Talian, dieťa má obe štátne občianstva. Otec žil desať rokov na Slovensku, pred rokom odišiel aj so synom na dovolenku do Talianska a nechcel ho vrátiť. Súd v Benátkach po štyroch týždňoch rozhodol, že dieťa musí vrátiť matke a všetky rozhodnutia spadajú pod slovenské súdy. Odvtedy bol prvýkrát s Marcom na Slovensku pred dvoma týždňami, kde zrejme podľa matky dohodol útek chlapca na ambasádu. Dal mu peniaze na taxík a keď sa začiatkom týždňa vrátili s matkou z dovolenky, chlapec taxíkom odišiel z bratislavského letiska na ambasádu.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Otec Marca sa chcel v sobotu stretnúť so synom, neúspešne (12. 8. 2007)
 Talianska ambasáda vydala chlapca matkinej advokátke (11. 8. 2007)
 Otec Marca trvá na zverení syna do svojej opatery (10. 8. 2007)
 Súd predbežne zveril chlapca do starostlivosti matky (10. 8. 2007)
 Ministerstvo žiada o bezodkladné odovzdanie maloletého matke (10. 8. 2007)
 Matka dieťaťa prosí o pomoc, chce syna späť (9. 8. 2007)nasledujúci článok >>
Taliban v pondelok prepustí dve juhokórejské ženy
<< predchádzajúci článok
Premiér zvolal rokovanie s cieľom zachrániť svoju vládu

Otcovi Marca sa dnes podarilo hovoriť so synom - diskusné fórum čitateľov