Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

09. septembra 2006

Premiére muzikálu Neberte nám princeznú tlieskal aj Meky, Marika neprišlaS niekoľkominútovým standing ovation vyvrcholila v piatok večer prvá premiéra divadelnej verzie muzikálu Neberte nám princeznú!Zdieľať
       Potlesk si už počas predstavenia vyslúžili nielen hlavní predstavitelia, ale i detskí herci, ktorí sú neodmysliteľnou súčasťou tejto hry. Katku si na prvej premiére zahrala herečka Mirka Partlová a zaľúbeného Mira v typickom prúžkovanom svetri Ján Slezák. Ten bol pritom ešte v piatok ráno na chirurgii a z kolena mu "ťahali vodu". "Strašne to bolí, a to mi môj lekár vraví, že som ľudský pitbul. Dnes som mal teda dosť veľký problém, ale nejako som to zvládol," povedal po premiére Slezák, ktorý na sebe nedal nič znať, spieval, tancoval a prítomné lieky v tele prezrádzalo snáď iba zvýšené potenie.
      V divadelnej verzii muzikálu, ktorý na Novej scéne režijne naštudoval Ján Ďurovčík, počuť všetky známe hity. Či už sú to Tri slová, Šaty alebo Dvaja. Oproti filmu dostali väčší priestor aj rodičia Katky, ktorých si v piatok večer zahrali Sisa Sklovska a Juraj Ďurdiak.
      Z hlavných "filmových" predstaviteľov sa prišiel na premiéru pozrieť Meky Žbirka či napríklad filmový Dominik, dnes riaditeľ PR a Promotion TV JOJ Ľudovít Tóth. "Predstavenie sa mi veľmi páčilo. Nestratilo to iskru a miestami som mal až zimomriavky. Samozrejme v tom pozitívnom slova zmysle," povedal po predstavení Tóth. Speváčka Marika Gombitová, Marie Rottrová i Luděk Sobota v hľadisku chýbali. Na svoju filmovú Katku však Meky myslel každé tri minúty. "Podľa mňa bola filmová podoba muzikálu predovšetkým o Marike. Mala to aj oveľa ťažšie ako ja. Nehovorím, že som sa poflakoval, ale ju napríklad budili už o štvrtej ráno, aby jej urobili účes, kým ja som mohol ešte pokojne spať," zaspomínal si s úsmevom Žbirka.

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do Bratislavy príde The Prodigy
<< predchádzajúci článok
Lindsay Lohanovú okradli na letisku Heathrow v Londýne, škoda značná

Premiére muzikálu Neberte nám princeznú tlieskal aj Meky, Marika neprišla - diskusné fórum čitateľov