Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

08. septembra 2006

Sexuálne pomôcky obsahujú nebezpečné chemikálieEnvironmentálna organizácia Greenpeace v piatok zverejnila najnovšie zistenia, že mnohé sexuálne pomôcky z plastov obsahujú nebezpečné látky známe ako ftaláty a vyzvala Európsku úniu, aby nariadila ...Zdieľať

HAAG 8. septembra (WEBNOVINY) - Environmentálna organizácia Greenpeace v piatok zverejnila najnovšie zistenia, že mnohé sexuálne pomôcky z plastov obsahujú nebezpečné látky známe ako ftaláty a vyzvala Európsku úniu, aby nariadila ich zákaz.

"Sexuálne pomôcky pre dospelých obsahujú rovnaké toxické látky, ktoré EÚ zakázala pri výrobe detských hračiek," uviedla Greenpece vo svojom tlačovom vyhlásení. Environmentálna organizácia uviedla, že bola šokovaná zistením, že sedem z ôsmich pomôcok obsahovalo 24 a 51 percent nebezpečných ftalátov.

"Je to neuveriteľné, že takéto toxické látky obsahujú spomínané výrobky. Testovali sme mnohé produkty za posledné roky, ale nikdy sme sa nestretli s tak vysokými koncentráciami," povedal hovorca Greenpeace Bart van Opzeeland.

Ftaláty môžu narušiť hormonálny systém, znížiť plodnosť, mať nepriaznivý vplyv na pečeň a obličky. Tieto látky sa používajú na zmäkčenie plastov. Greenpeace tiež zdôraznila, že zákaz používania ftalátov nebude znamenať zmiznutie sexuálnych pomôcok, pretože existuje veľa netoxických alternatív.

SITA, AFP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lindsay Lohanovú okradli na letisku Heathrow v Londýne, škoda značná
<< predchádzajúci článok
Tínedžer strieľal na školu a zranil dve osoby

Sexuálne pomôcky obsahujú nebezpečné chemikálie - diskusné fórum čitateľov