Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

24. októbra 2006

Premiérového Husáka publikum neposlúchlo, tlieskaloSlovami "toľkokrát som zneužil potlesk, že teraz sa mi žiada absolútne ticho" zavŕšil pondelňajšiu divadelnú premiéru hry Dr. Gustáv Husák v úlohe rovnomennej postavy herec Emil Horváth. ...Zdieľať

BRATISLAVA 24. októbra (WEBNOVINY) - Slovami "toľkokrát som zneužil potlesk, že teraz sa mi žiada absolútne ticho" zavŕšil pondelňajšiu divadelnú premiéru hry Dr. Gustáv Husák v úlohe rovnomennej postavy herec Emil Horváth. Publikum v divadle Aréna ho však neposlúchlo a s potleskom úctivo povstalo. Predstavitelia posledného prezidenta socialistického Československa - Emil Horváth, Ján Gallovič a Marián Prevendarčík - sa museli prísť publiku pokloniť niekoľkokrát. Spolu s nimi aj autor hry Viliam Klimáček, jej režisér Martin Čičvák, pionierske iskričky v podobe Detského speváckeho zboru Slovenského rozhlasu pod vedením Adriána Kokoša a akordeónista Viliam Majer. "Publikum bolo veľmi dobré a chvalabohu aj veľmi pozorné, pretože toto je náročná a špecifická hra. Klimáčkov text totiž kladie hypotetickú úvahu, až napokon nikto nevie, čo si Husák naozaj myslel," povedal pre agentúru SITA Horváth.

Premiérové uvedenie inscenácie Dr. Gustáv Husák sa podpísalo aj pod špeciálnu výzdobu. Návštevníkov divadla na Tyršovom nábreží vítali pri vchode vlajky Československa a Sovietskeho zväzu. O pár desiatok rokov dozadu ich prenieslo i červené osvetlenie v interiéroch budovy a karafiátová výzdoba. S červenými klinčekmi tak na záver symbolicky odchádzali hlavní predstavitelia i návštevníci.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
George Clooney je najlepším vyslancom mužského rodu
<< predchádzajúci článok
Filmový maratón sa úspešne rozbehol