Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Prenájom áut


Ako si bezpečne prenajať auto

 • Ceny za vypožičanie áut sa líšia. Preto je dobré si ceny porovnať medzi niekoľkými autopožičovňami, prípadne využite tzv. “vyhľadávače”, ktoré Vám porovnajú jednotlivé autopožičovne a vyhľadajú najnižšie ceny.
 • Prenájom auta cez internet  vo všeobecnosti  zahrňuje - neobmedzené kilometre (okrem niektorých vozidiel v Kanade , Austrálii a prestížnych vozidiel), havarijné poistenie, povinné ručenie,ochrana proti odcudzeniu, miestne dane a letiskové poplatky**
  *V Kanade sú neobmedzené kilometre platné pre cestovanie medzi provinciami/štátmi susediacimi s miestom prenájmu.
  * Môžu sa ale objaviť  rôzne výnimky, a preto sa prosím poraďte s rezervačným centrom
 • Ceny prenájmu sa stanovujú na princípe 24 - hodinového cyklu preto je potrebné pri rezervácii presne uviesť čas prevzatia a odovzdania vozidla. Vrátenie vozidla neskôr, ako je uvedené v rezervácii Vám bude účtované ako ďalší deň prenájmu.
 • Predĺženie doby prenájmu auta nad rámec rezervácie je možné, pričom doplatok sa vyberie pri vrátení auta podľa aktuálnych cien v danej pobočke (tieto ceny môžu byť odlišné od ceny predplateného programu)
 • Rezervuje sa vždy len kategória auta (klasifikačný systém vozového parku založený na veľkosti, type auta a počte dverí), nikdy nie konkrétny typ auta (autá v USA a Kanade majú vo väčšine prípadov automatickú prevodovku, klimatizáciu)
 • V niektorých mestách alebo destináciach má spoločnosť viac pobočiek preto je potrebné uviesť či si chcete auto vyzdvihnúť na letisku alebo v meste. V prípade že si auto chcete vyzdvihnúť na letisku, si vo väčšine prípadov autopožičovne vyžadujú aj udanie čísla letu.
 • V prípade vrátenia auta v inom meste alebo štáte (tzv. jednosmerný prenájom – one way) sa účtuje dodatočný príplatok, ktorý sa platí až na mieste.
 • Pri prenájmoch aut platia vekové obmedzenia, preto je potrebné uviesť pri rezervácii aj vek vodiča. Vodič musí byť vo všeobecnosti starší ako 21 rokov. Cena prenájmu pre vekovú kategóriu 21-24 rokov je v zásade vyššia. Výnimočne existujú obmedzenia aj pre max. vek vodiča.
 • Dôležitá informácia je, že miestný poskytovateľ vozidla bude na začiatku prenájmu požadovať zloženie bezpečnostnej zálohy - depozitu na poistenie a zabezpečenie paliva. Táto kaucia bude prevedená blokáciou sumy na kreditnej karte hlavého vodiča. Depozit je zvyčajne navrátený po ukončení prenájmu za podmienok že vozidlo bude navrátené v rovnakých podmienkach ako pri zahájení prenájmu
 • Hotovosť a debetné karty ako napríklad VISA ELECTRON a MAESTRO nie sú vo väčšine prípadov akceptované. Akceptované sú len kreditné karty typu VISA Kredit, MASTERCARD, AMERICAN EXPRES a pod. Pri prevzatí vozidla odporúčame skontrolovať vozidlo a prípadné existujúce poškodenia nahlásiť miestnému pokytovateľovi ešte pred odjazdom s vozidlom. Pri odovzdaní vozidla, taktiež odporúčame vozidlo skontrolovať za účelom odsúhlasenia stavu odovzdaného vozidla.
 • Na základe rezervácie sa vystaví voucher (doklad o predplatení prenájmu), ktorým sa klient preukáže v pobočke danej spoločnosti – spolu s kreditnou kartou na meno hlavného vodiča. Voucher je cenina a bez neho auto nebude vydané, alebo až po opätovnom zaplatení na mieste. Na základe vouchera sa vystavuje tzv. rental agreement (výpožičná zmluva) - je potrebné ju mať neustále pri sebe, pre prípadné preukázanie, že oprávnene používate vozidlo (policajná kontrola)
 • Pozorne si prečítajte výpožičnú zmluvu. To platí aj v prípade, že si auto prenajímate cez internet – podmienky prenájmu sú vždy dostupné na dôsledné preštudovanie. Pri preberaní auta, Vám agent spoločnosti môže ponúknuť aj ďalšie služby, ktoré nie sú zahrnuté vo voucheri, ale nie sú nutné, napr. Osobné poistenie (v závislosti od predplateného programu). Po podpísaní zmluvy nie je možné reklamovať prípadne dodatočné poplatky na nej uvedené.
 • Ak sa Vám ako zákaznikovi niečo pri výbere či preberaní vozidla nepozdáva, potrebujete poradiť, prípadne máte nejaký problém, nikdy neváhajte kontaktovať zákaznický servis prevádzkovateľa, prípadne dodávateľa.  

 

7 tipov pre požičanie auta v USA

S požičaním auta nečakajte na poslednú chvíľu. Prinášame Vám niekoľko tipov ako si auto v USA požičať so zľavou:

 1. V prípade, že si budete auto požičiavať až po prílete do USA, počítajte s tým, že autopožičovňa nemusí mať k dispozícii auto, ktoré požadujete a budete nútený siahnuť po omnoho drahšej verzii auta.
 2.  Na internete sa porozhliadnite po kódoch na zľavu. Do vyhľadávača (google, yahoo a pod.) zadajte názov autopožičovne a text “promotional code” alebo “discount code”.
 3.  Autopožičovne často ponúkajú pri požičaní auta cez internet špeciálnu zľavu
 4. Dôsledne si skontrolujte čo cena za požičanie auta obsahuje. Autopožičovne niekedy na internete automaticky “zaškrtnú” službu, ktorú vôbec nepotrebujete (napr. prenájom detskej sedačky, GPS a pod.)
 5. V prípade, že cestujete viacero osôob a budete si požičiavať dve alebo viacero áut, tak si ich objednajte spolu. Autopožičovňa Vám môže poskytnúť zľavu.
 6. Vypožičanie auta priamo na letisku je zvyčajne drahšie, preto sa poobzerajte po autopožičovni poblízku letiska. Do autopožičovni Vás tak dopraví autobus (tzv. shuttle bus) zvyčajne zdarma, alebo taxi.
  V prípade letiska Los Angeles využite autobusy jednotlivých autopožičovien, ktoré Vás dopravia až do autopožičovni za letiskom.
 7. Ceny za vypožičanie si porovnajte medzi niekoľkými autopožičovňami, prípadne využite tzv. “vyhľadávače”, ktoré Vám porovnajú jednotlivé autopožičovne a vyhľadajú najnižšie ceny.Vyhľadávanie

 Prenájom áut


TV program
TV Markíza
  Kompletný program
  TV tipy


Kurzový lístok

1€= 25,160 CZK

1€= 0,843 GBP

1€= 336,010 HUF

1€= 4,256 PLN

1€= 1,103 USD
  Nastavenie


Horoskop
Baran - 20.3. - 19.4.
Býk - 20.4. - 21.5.
Blíženci - 22.5. - 21.6.
Rak - 22.6 - 22.7.
Lev - 23.7. - 23.8.
Panna - 24.8. - 23.9.
Váhy - 24.9. - 23.10.
Škorpión - 24.10 - 22.11.
Strelec - 23.11. - 22.12.
Kozorožec - 23.12. - 20.1.
Vodnár - 21.1. - 19.2.
Ryby - 20.2. - 19.3.


Výsledky zápasov
  Výsledky zápasov     live - naživo
  Futbal
  Tenis
  Hokej
  Basketbal