Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

10. decembra 2019

Prešovské AMC Trio vydáva nový albumIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Bratislava/Prešov 10. decembra (TASR) – Prešovská formácia AMC Trio vydáva po štyroch rokoch nový autorský album. Na prebale je označený ako AMC Trio Plus, čo značí, že sa na ňom podieľali okrem trojice Peter Adamkovič, Martin Marinčák a Stanislav Cvanciger aj ďalší hudobníci. K nim sa navyše pripojili renomovaní hostia, huslistka Regina Carter a saxofonista Eric Marienthal. Novinku predstaví formácia naživo domácemu publiku v utorok v prešovskom klube Stromoradie. Do života album uvedie sedemnásobný držiteľ Grammy, trubkár Randy Brecker, s ktorým si nové skladby aj spoločne zahrajú. TASR informoval PR manažér Edo Kopček.


Novinka obsahuje deväť skladieb, sú nimi Dream Of A Tramp, Melting Pot (feat. Eric Marienthal), Lapis Refugi (feat. Regina Carter), Last Moment (feat. Eric Marienthal), Because Of Your Sad Eyes (spev Peter Lipa), Face The Race, Breaking News (feat. Eric Marienthal), Autumn Desires (feat. Regina Carter), Take Me To The Sky (spev Lina Mayer). Z deviatich skladieb sú dve spievané, Peter Lipa v piesni Because Of Your Sad Eyes, ktorá je známa z druhého albumu skupiny s Ulfom Wakeniusom, ale dostala nový, modernejší šat. Lina Mayer naspievala Take Me To The Sky.

Nový album vznikal po vydaní predošlej radovej platne Very Keen Attack (2015). Prešovčania priznávajú, že pre jej vznik nemuseli prevetrávať šuplíky. Naopak, ako uviedol pre médiá klavirista Peter Adamkovič, jedná sa o úplne nový materiál a zachováva si kapelový rukopis. „Niekomu môže znieť rôznorodo, možno aj preto, že tam máme okrem inštrumentálnej hudby dve spievané skladby. Napriek tomu je to stále naša hudba, naše kompozície, niektoré typické, iné zas odvážnejšie a môže sa stať, že niekomu budú znieť niektoré kompozície rockovejšie, ale to je vždy skôr vecou aranžmánu.“

AMC Trio absolvovalo v uplynulých dňoch štyri koncerty v Poľsku s Randym Breckerom, ktorý album uvedie do života na utorkovom koncerte v Stromoradí. Kapela ho viackrát žiadala od vydania spoločného albumu v roku 2013 o nejaký termín na ďalšie spoločné účinkovanie. Po dlhšej dobe sa im podarilo zladiť kalendáre a vyšlo to práve na december tohto roka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zlatý glóbus: Najviac nominácií získali Marriage story aj Černobyľ, o cenu zabojuje aj Tarantino
<< predchádzajúci článok
Putovanie po stredovekom Slovensku

Prešovské AMC Trio vydáva nový album - diskusné fórum čitateľov