Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

07. apríla 2021

Prešovský Dobrý festival sa pre pandémiu koronavírusu nebude konať ani tento rokV poradí 12. ročník Dobrého festivalu v Prešove sa tento rok neuskutoční. Organizátori o zrušení hudobného podujatia, ktoré sa malo konať 11. a 12. júna v areáli prírodného kúpaliska Delňa, informovali ...Zdieľať
gettyimages 1181169462 676x451 7.4.2021 (Webnoviny.sk) - V poradí 12. ročník Dobrého festivalu v Prešove sa tento rok neuskutoční. Organizátori o zrušení hudobného podujatia, ktoré sa malo konať 11. a 12. júna v areáli prírodného kúpaliska Delňa, informovali na sociálnej sieti.


Pre pandémiu koronavírusu sa neuskutočnil ani predchádzajúci ročník festivalu v roku 2020. Nateraz posledným tak bol 11. ročník v júni 2019.

Na ďalší vývoj nemôžu čakať


Ako uviedli organizátori, pre organizačnú náročnosť takého podujatia nemôžu čakať na ďalší vývoj situácie.

„Sme v absolútnej neistote, zodpovedné autority nám ani po roku nevedia dať jednoznačné stanovisko, či bude možné v nejakej forme a za vopred určených podmienok hromadné akcie organizovať. Preto sme museli urobiť toto neľahké rozhodnutie a Dobrý festival 2021 rušíme. Toto rozhodnutie sa nerodilo cez noc, nesie so sebou negatívne finančné aj psychické dopady na celý náš tím, desiatky freelancerov, dodávateľov či stovky dobrovoľníkov,“ informoval organizačný tím.

Nový termín oznámia čoskoro


Nový termín konania festivalu v roku 2022 oznámia organizátori čoskoro. „Komunikujeme s agentmi a manažmentmi najmä zahraničných kapiel,“ uviedli organizátori s tým, že vstupenky zakúpené na tento ročník zostávajú v platnosti aj pre budúci rok.

Fanúšikov preto požiadali, aby si vstupenky ponechali a nežiadali o vrátenie peňazí. Ak sa ale rozhodnú túto možnosť využiť, o postupe refundácie informujú na svojej sociálnej sieti.


Zdroj: Webnoviny.sk - Prešovský Dobrý festival sa pre pandémiu koronavírusu nebude konať ani tento rok © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štúdia: Amazon vznikol vďaka meteoritu, ktorý vyhubil dinosaurov
<< predchádzajúci článok
Bojnický zámok - Múzeum Bojnice pripravilo pre milovníkov histórie a dávnych príbehov audio nahrávku povesti „Bojnický kastelán“.

Prešovský Dobrý festival sa pre pandémiu koronavírusu nebude konať ani tento rok - diskusné fórum čitateľov