Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. decembra 2009

PREŠOVSKÝ KRAJ: Chrípka zatvorila 23 škôlPočet akútnych respiračných ochorení v Prešovskom kraji sa za posledný týždeň znížil o 2 026 prípadov. Podľa údajov Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prešove bolo v priebehu tohto ...Zdieľať
PREŠOV 11. decembra (WEBNOVINY) – Počet akútnych respiračných ochorení v Prešovskom kraji sa za posledný týždeň znížil o 2 026 prípadov. Podľa údajov Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prešove bolo v priebehu tohto týždňa hlásených 9 371 prípadov tohto ochorenia, čo je 1 810,3 na 100 tisíc obyvateľov. Najviac chorých bolo vo vekovej skupine šesť až štrnásť rokov. Ešte pred týždňom prišlo za lekármi s podozrením na chrípku 11 397 pacientov, pred dvomi týždňami bol ich počet 15 736.


Pre chrípku bolo v tomto týždni zatvorených v kraji 23 školských zariadení, z toho 15 základných a osem materských škôl. Najviac v okrese Bardejov, kde malo voľno 11 kolektívnych zariadení. Za posledné tri týždne sa situácia rapídne zlepšovala. V 47. týždni bolo zatvorených 174 školských zariadení a v lekárskych ambulanciách skončilo 18 266 pacientov.

Regionálna hygienička Jana Mýtniková uviedla, že vzhľadom na blížiace sa vianočné prázdniny by počet pacientov mohol klesnúť, lebo choroba sa šíri hlavne v kolektívnych zariadeniach. Pomôcť môže aj mrazivé počasie. Prázdniny by mali podľa nej deti využiť na pobyt na čerstvom vzduchu, odporúča konzumovať vitamíny a veľa spať.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mafiánsky bos popiera väzby na Berlusconiho
<< predchádzajúci článok
Egypt buduje na hranici podzemné zátarasy