Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. decembra 2009

V Žilinskom kraji nárast chripkových ochoreníŽILINA 11. decembra (WEBNOVINY) – V Žilinskom kraji začala chorobnosť na akútne respiračné ochorenia opäť mierne stúpať, po troch týždňoch klesania zaznamenali hygienici vzostup o 1,2 percenta. Tento týždeň bolo v kraji ...Zdieľať
ŽILINA 11. decembra (WEBNOVINY) – V Žilinskom kraji začala chorobnosť na akútne respiračné ochorenia opäť mierne stúpať, po troch týždňoch klesania zaznamenali hygienici vzostup o 1,2 percenta. Tento týždeň bolo v kraji potvrdených aj ďalších šesť prípadov prasacej chrípky, predchádzajúci týždeň potvrdili štyri. Agentúru SITA o tom informovala Ema Gašparová z oddelenia epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Žiline. Pre zvýšený výskyt chrípky zavreli počas tohto týždňa jednu základnú školu a dve škôlky v okrese Martin. Najviac škôl bolo od začiatku školského roka zatvorených v týždni od 16. do 20. novembra, vtedy museli hygienici prerušiť výučbu v 85 školských zariadeniach.


„Tento týždeň bolo v Žilinskom kraji hlásených 8 374 ochorení, čo predstavuje chorobnosť 1 632 chorých na 100 000 obyvateľov. V porovnaní s predchádzajúcim kalendárnym týždňom sme zaznamenali mierny vzostup chorobnosti vo všetkých vekových skupinách,“ spresnila Gašparová. Trend vývoja chorobnosti akútnych respiračných ochorení hodnotia hygienici ako mierne stúpajúci so sporadickým výskytom.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Egypt buduje na hranici podzemné zátarasy
<< predchádzajúci článok
Chrípka v Trnavskom kraji ustupuje