Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

22. mája 2022

Preteky Okolo Slovenska zavítajú aj tento rok do Košíc, vlani bol najväčšou hviezdou Peter SaganFanúšikovia cyklistiky v Košiciach sa aj tento rok môžu tešiť na medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska. Mesto Košice tento týždeň podpísalo zmluvu s generálnym riaditeľom pretekov ...Zdieľať
ifr6808 676x451 22.5.2022 (Webnoviny.sk) - Fanúšikovia cyklistiky v Košiciach sa aj tento rok môžu tešiť na medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska.


Mesto Košice tento týždeň podpísalo zmluvu s generálnym riaditeľom pretekov Okolo Slovenska a prezidentom Slovenského zväzu cyklistiky Petrom Privarom.

Mala by z toho byť tradícia


Metropola východu bude 17. septembra opäť dejiskom 66. ročníka pretekov. Podľa slov košického primátora Jaroslava Polačeka (nezávislý) by sa medzinárodné podujatie malo v Košiciach stať tradíciou. Informoval o tom Magistrát mesta Košice.

„Verím, že Košice opätovne zopakujú vlaňajší úspech a vďační diváci zachovajú priazeň cyklistike aj do ďalších rokov,“ povedal Privara. Okrem podpisu zmluvy na tento rok hovoril primátor s Petrom Privarom už aj o roku 2023.

Minulý rok sa na košickej Hlavnej ulici konal divácky atraktívny prológ a Košice boli aj dejiskom prvej etapy pretekov.

Rokujú aj s Eurosportom


Najväčšou hviezdou vlaňajšieho ročníka bol Peter Sagan, ktorý ovládol aj celkové poradie a získal žltý dres pre víťaza. Primátor verí, že aj tento rok budú preteky s účasťou nášho najlepšieho slovenského cyklistu.

Mesto podporí podujatie Okolo Slovenska dotáciou vo výške 50-tisíc eur. Rokuje sa aj o spolupráci s Eurosportom, ktorý by mal preteky opäť prezentovať svojim divákom.


Zdroj: Webnoviny.sk - Preteky Okolo Slovenska zavítajú aj tento rok do Košíc, vlani bol najväčšou hviezdou Peter Sagan © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mbappe by mal zostať v Paríži, šéf La Ligy zúri: Urážka futbalu
<< predchádzajúci článok
Švajčiarsko zdolalo na MS v hokeji Kanadu a je vo štvrťfinále, istotu postupu majú aj Fíni a Švédi (video)