10. marca 2013

Preteky Paríž - Nice vyhral Porte, Velits skončil desiaty

Richie Porte sa stal prvým Austrálčanom, ktorý vyhral cyklistické preteky Paríž - Nice. Definitívne potvrdil prvenstvo v nedeľňajšej záverečnej časovke do vrchu na 9,6 km na Col d´Éze. ...

richie porte NICE 10. marca (WEBNOVINY) - Richie Porte sa stal prvým Austrálčanom, ktorý vyhral cyklistické preteky Paríž - Nice. Definitívne potvrdil prvenstvo v nedeľňajšej záverečnej časovke do vrchu na 9,6 km na Col d´Éze.

Cyklista tímu Sky triumfoval v 7. etape s náskokom 23 sekúnd pred Američanom Andrewom Talanským, tretí skončil Kolumbijčan Nairo Alexander Quintana Rojas s odstupom 27 sekúnd. Slovák Peter Velits zaostal za Portem o 1:35 min a umiestnil sa na 23. priečke.

V celkovom poradí obsadil jazdec tímu Omega Pharma-Quick Step na "Pretekoch slnka" konečnú 10. pozíciu.

Z francúzskych ciest si do hodnotenia WorldTour odváža 6 bodov, 4 za konečné umiestnenie a ďalšie 2 za 3. miesto vo 4. etape. Porte mal v celkovom poradí pred Talanským náskok 55 sekúnd, tretia priečka v konečnom účtovaní týždňových pretekov patrí Francúzovi Jeanovi-Christophovi Peraudovi.

Výsledky - cyklistické preteky Paríž - Nice:

7. etapa (Nice - Col d´Éze, časovka do vrchu na 9,6 km): 1. Richie Porte (Aus.) Sky 19:16 min, 2. Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp +23, 3. Nairo Alexander Quintana Rojas (Kol.) Movistar +27, 4. Jean-Christophe Peraud (Fr.) AG2R La Mondiale +32, 5. Tejay van Garderen (USA) BMC Racing +52, 6. Simon Špilak (Slovin.) Kaťuša +55, ... 23. Peter Velits (SR) +1:35

Konečné poradie: 1. Richie Porte (Aus.) Sky Procycling 29:59:47 h, 2. Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp +55 s, 3. Jean-Christophe Peraud (Fr.) AG2R La Mondiale +1:21, 4. Tejay van Garderen (USA) BMC Racing +1:44, 5. Sylvain Chavanel (Fr.) Omega Pharma-Quick Step +1:47, 6. Simon Špilak (Slovin.) Kaťuša +1:48, ... 10. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +2:28