Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. marca 2010

Prevádzkovanie hazardných hier pod kontrolouDaňové úrady budú povinne kontrolovať prevádzkovanie hazardných hier a výherných prístrojov. Vyplýva to z novely zákona o hazardných hrách, ...Zdieľať
Ľudmila Mušková

Foto: SITA/Peter Hudec

BRATISLAVA 4. marca (WEBNOVINY) - Daňové úrady budú povinne kontrolovať prevádzkovanie hazardných hier a výherných prístrojov. Vyplýva to z novely zákona o hazardných hrách, ktorú dnes schválil parlament. Poslankyne za ĽS-HZDS Katarína Tóthová a Ľudmila Mušková ako predkladateľky právnej normy argumentujú, že počet mladistvých do 18 rokov, ktorí holdujú hazardným hrám a výherným automatom, narastá. Podľa súčasného znenia zákona sú prevádzkovatelia povinní mať v herni stály dozor a je na nich, aby vek hráčov kontrolovali. Podľa Tóthovej si mnohí neplnia svoju povinnosť. Sankcie poslankyne meniť neplánujú, tie sa podľa platného zákona pohybujú od 3 319 eur do 16 597 eur.

Poslanci schválili i zákon o neprimeraných podmienkach v obchodných vzťahoch medzi odberateľom a dodávateľom tovaru, ktorým sú potraviny. Predkladatelia Marián Záhumenský (Smer-SD), Miroslav Jureňa (ĽS-HZDS), Ľubomír Petrák (Smer-SD) a Jozef Ďuračka (SNS) tvrdia, že ním reagujú na situáciu, keď v obchodných vzťahoch s veľkodistribúciou sú neprimeraným požiadavkám vystavení výlučne dodávatelia potravín.

Plénum odsúhlasilo i novelu zákona o tepelnej energetike.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čína zníži spracovanie ropy o 5,6 %
<< predchádzajúci článok
Grécko potrebuje od krajín v EÚ vyjadrenie dôvery