Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. októbra 2011

Prezident ratifikoval eurovalPrezident Ivan Gašparovič svojím podpisom ratifikoval euroval. Ako informovala Kancelária prezidenta SR, prezident "svojím podpisom 14. októbra ratifikoval Dodatok k Rámcovej zmluve ...Zdieľať
gasparovic BRATISLAVA 17. októbra (WEBNOVINY) - Prezident Ivan Gašparovič svojím podpisom ratifikoval euroval.


Ako informovala Kancelária prezidenta SR, prezident "svojím podpisom 14. októbra ratifikoval Dodatok k Rámcovej zmluve medzi Belgickým kráľovstvom, Spolkovou republikou Nemecko, Estónskou republikou, Írskou republikou, Helénskou republikou, Španielskym kráľovstvom, Francúzskou republikou. Talianskou republikou, Cyperskou republikou, Luxemburským veľkovojvodstvom, Maltskou republikou, Holandským kráľovstvom, Rakúskou republikou, Portugalskou republikou, Slovinskou republikou, Slovenskou republikou a Fínskou republikou a Európskym finančným stabilizačným nástrojom".

Slovensko sa minulý týždeň po opätovnom hlasovaní pridalo k skupine šestnástich krajín eurozóny, ktoré schválili zmeny v eurovale.

Poslanci slovenského parlamentu vo štvrtok 13. októbra podporili dodatok k rámcovej zmluve o Európskom finančnom stabilizačnom nástroji (EFSF), ktorým sa navyšuje kapacita eurovalu ako aj rozširujú jeho kompetencie.

Vláda Ivety Radičovej, ktorej poslanci Národnej rady SR v utorok 11. októbra pre euroval nevyslovili dôveru, schválila opätovne dodatok k rámcovej zmluve o Európskom finančnom stabilizačnom nástroji v stredu. Zmluva následne putovala do parlamentu.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Robert Fico by po voľbách zostavil vládu sám (17. 10. 2011)
 Pád vlády môže podľa Moody’s ohroziť rating Slovenska (17. 10. 2011)
 Podľa SaS zmluvu porušili zvyšní koaliční partneri (16. 10. 2011)
 Parlamentné strany sa nezhodujú na type vlády do volieb (15. 10. 2011)
 Podľa Jána Figeľa čaká Slovensko neľahké obdobie (15. 10. 2011)
 Ivan Mikloš odmieta povolebnú spoluprácu so Smerom (14. 10. 2011)
 Politológ: Robert Fico môže vládnuť od pondelka (14. 10. 2011)nasledujúci článok >>
Izraelský súd má na stole tri prípady pred výmenou za Šalita
<< predchádzajúci článok
Grécky deficit za minulý rok revidovali na 10,6 % HDP