Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. januára 2023

Prezidentka Čaputová si prevzala Európsku cenu nadácie SchwarzkopfPrezidentka Zuzana Čaputová si v Berlíne prevzala Európsku cenu nadácie Schwarzkopf. Na dovzdávaní ocenenia sa zúčastnil aj nemecký prezidentZdieľať
324030738_887396925795346_1952593322830092249_n 676x451 25.1.2023 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová si v Berlíne prevzala Európsku cenu nadácie Schwarzkopf. Na dovzdávaní ocenenia sa zúčastnil aj nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier.

Podpora inklúzie menšín


Slovenská hlava štátu o tom informovala na sociálnej sieti. Uviedla, že samotná nadácia a jej príbeh symbolizujú komplikované dejiny Nemecka.

Jej hlavnou misiou je podpora inklúzie menšín, zjednocovania Európy i boj proti extrémizmu, neznášanlivosti a xenofóbii. Prezidentka označila túto misiu za veľmi dôležitú aj pre súčasnosť.

Humanizmus a empatia


Pravidlá, ktoré desaťročia slúžili k posilňovaniu jednoty a spolupráce na našom kontinente sa pod vplyvom mnohých vonkajších aj vnútorných kríz oslabujú a narušujú. To nás robí krehkejšími, ako si myslíme. Preto, ak v tejto dobe chceme naďalej chrániť demokraciu, musíme hodnoty, akými sú humanizmus a empatia, prenášať do nášho každodenného života a našej práce," uviedla Čaputová.

Dodala, že toto by malo byť dedičstvo, ktoré zanecháme ďalším generáciám, a ktoré nadácia oceňuje od roku 2003.


Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová si prevzala Európsku cenu nadácie Schwarzkopf © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Exposlankyňa Rošková má na krku obžalobu, údajne poberala agrodotácie aj na dedinské letisko a parkovisko
<< predchádzajúci článok
Nórsko aj Holandsko zvažujú dodanie Leopardov Ukrajine, nemecká strana zatiaľ mlčí