Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. januára 2023

Exposlankyňa Rošková má na krku obžalobu, údajne poberala agrodotácie aj na dedinské letisko a parkoviskoProkurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na exposlankyňu Ľubicu Roškovú naZdieľať
img_1894 676x525 25.1.2023 (Webnoviny.sk) - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na exposlankyňu Ľubicu Roškovú na Špecializovaný trestný súd. Obžalovaná je pre pokračovací zločin poškodzovania finančných záujmov Európskej únie a subvenčného podvodu. Informoval o tom portál Aktuality.sk, ktorému to potvrdila hovorkyňa prokuratúry Jana Tökölyová. Bývalá poslankyňa údajne poberala agrodotácie na dedinské letisko, cudzí vinohrad či parkovisko.

Spoločnosťou Agro Porúbka


Firmou Ľubice Roškovej spoločnosťou Agro Porúbka (predtým Gard) sa Národná kriminálna agentúra začala zaoberať na pokyn prokurátora odboru ekonomickej kriminality Úradu špeciálnej prokuratúry ešte v marci v roku 2018.

Prečin subvenčného podvodu


V decembri rovnakého roku vyšetrovateľ národnej protikorupčnej jednotky obvinil dve fyzické a jednu právnickú osobu zo zločinu poškodzovania finančných záujmov Európskej únie a prečinu subvenčného podvodu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Exposlankyňa Rošková má na krku obžalobu, údajne poberala agrodotácie aj na dedinské letisko a parkovisko © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rada EÚ opätovne vymenovala Mazáka za člena Výberovej komisie pre Európsku prokuratúru
<< predchádzajúci článok
Prezidentka Čaputová si prevzala Európsku cenu nadácie Schwarzkopf