Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. júna 2020

Prezidentka Čaputová v parlamente prednesie netradičnú Správu o stave republikyPrezidentka Zuzana Čaputová v piatok o 9:00 v parlamente prednesie Správu o stave republiky. Ako sa vyjadrila na sociálnej sieti Facebook bude iná ako tie, na ktoré ...Zdieľať
zuzana a aputova 676x451 3.6.2020 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová v piatok o 9:00 v parlamente prednesie Správu o stave republiky. Ako sa vyjadrila na sociálnej sieti Facebook bude iná ako tie, na ktoré boli občania doteraz zvyknutí. Hlava štátu vystúpi pred plénom Národnej rady Slovenskej republiky prvýkrát.


„Máme totiž za sebou náročné mesiace v boji s koronou a doteraz nepoznanú a novú skúsenosť. Výzvu sme zatiaľ zvládli dobre, no počiatočné úspechy sa rýchlo pominú, ak si z toho, čo nám kríza ukázala, nevezmeme dobré ponaučenia. Hľadajme v nej, čo nám pomôže byť lepšími a pripravenejšími na všetky výzvy, ktoré nás ešte v budúcnosti čakajú,“ uviedla Čaputová.

Aj vo vysielaní RTVS


Správu o stave republiky prezidentky Čaputovej bude Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) vysielať v piatok 5. júna naživo na viacerých platformách. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa "telerozhlasu" Erika Rusnáková.

RTVS pri tejto príležitosti pripravuje na Jednotke od 8:50 moderované štúdio, v ktorom budú politológovia Miroslav Řádek a Aneta Világi. Tí zhodnotia doterajšie pôsobenie Zuzany Čaputovej v úrade.

„Najočakávanejšiu piatkovú udalosť na domácej politickej scéne sprostredkuje RTVS divákom a poslucháčom naživo na Jednotke, Rádiu Slovensko, Facebooku Správy RTVS aj na webe rtvs.sk,“ informuje hovorkyňa. RTVS bude tejto správe venovať špeciálnu pozornosť takmer na všetkých svojich kanáloch. Na Jednotke bude od 8:50 moderované štúdio, v ktorom budú politológovia Miroslav Řádek a Aneta Világi. Tí zhodnotia doterajšie pôsobenie Čaputovej v úrade.

Prejavu prezidentky sa bude vo vysielaní podrobne venovať aj Rádio Slovensko. „Pokryjeme ho nielen spravodajsky a publicisticky, ale tiež naživo rozanalyzujeme s politológmi. Poslucháči si celý prejav môžu vypočuť o 9:00 a podstatné pasáže ponúkneme v Rádiožurnále o 12:00 už s reakciami všetkých parlamentných politických strán,“ priblížil šéf rozhlasového spravodajstva Oto Görner.

Tejto téme sa bude venovať aj Karolína Lacová s hosťami o 12:30 v relácii Z prvej ruky a pozvaní politológovia zároveň porovnajú vystúpenia predchádzajúcich prezidentov. Zhrnutie celého dňa, názory politikov, politológov aj zahraničné reakcie v kontexte politického diania v okolitých krajinách prinesie Rádio Slovensko v spravodajstve po 18:00 a Jednotka po 19:00.
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová v parlamente prednesie netradičnú Správu o stave republiky © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nezamestnanosť na Slovensku stúpla rýchlejšie ako v rámci celej EÚ
<< predchádzajúci článok
Fico vylúčil, že býva v luxusnom kaštieli na Vinosadoch. Označil to za superblbosť

Prezidentka Čaputová v parlamente prednesie netradičnú Správu o stave republiky - diskusné fórum čitateľov