Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. októbra 2021

Prezidentka Čaputová vymenovala nových generálov, očakáva pokračovanie v dobre odvádzanej práciPrezidentka Zuzana Čaputová v utorok do hodnosti brigádneho generálaZdieľať
204006535_1744758362398807_8739904286089181127_n 676x451 19.10.2021 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová v utorok do hodnosti brigádneho generála Ozbrojených síl SR (OS SR) vymenovala plukovníkov Alexandra Kollárika, Slavomíra Verčimáka a Ivana Bellu. Do hodnosti generálporučíka povýšila generálmajora Vladimíra Šimka.


Ich vymenovanie označila za prejav toho, že schopnosť a pripravenosť OS SR sa kontinuálne zlepšuje.

Šírenie dobrého mena OS SR


„Považujem to za veľmi dôležité, lebo stále čelíme nástrahám a hrozbám náročnej doby a v tejto konfrontácii je pre nás všetkých veľkým povzbudením, keď sme svedkami profesionálnych výkonov príslušníkov ozbrojených síl, a to na všetkých úrovniach,“ vyhlásila Čaputová.

Prezidentka vyjadrila očakávanie, že svojou odbornou prácou budú pokračovať v zabezpečovaní obrany a bezpečnosti Slovenska a jeho obyvateľov. Očakáva tiež, že budú podporovať zdravé civilno – vojenské vzťahy, šíriť dobré meno OS SR a formovať ozbrojené sily podľa potrieb ochrany Slovenska a jeho spojencov.

Odhodlaní odborníci


„Je preto dôležité, aby každého z vás mohli vaši nadriadení vnímať ako odhodlaného odborníka, aktívneho, ale aj rozhodného generála-profesionála, tak pri výkone vašej služby, ako aj pri tvorbe a presadzovaní požiadaviek, ktorých cieľom je ďalší rozvoj ozbrojených síl,“ zdôraznila hlava štátu.

Dodala, aby sa novovymenovaní dôstojníci starali o svojich podriadených, ale boli pritom aj nároční na výkon ich povinností.


Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová vymenovala nových generálov, očakáva pokračovanie v dobre odvádzanej práci © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Česká polícia bude vyšetrovať dianie okolo prezidenta Zemana, kancelár Mynář by mal podľa Babiša rezignovať
<< predchádzajúci článok
Záborskej zákon znepokojil komisárku Rady Európy, môže obmedziť prístup žien k bezpečnej a legálnej interrupcii

Prezidentka Čaputová vymenovala nových generálov, očakáva pokračovanie v dobre odvádzanej práci - diskusné fórum čitateľov