Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. júna 2018

Prezidentským kandidátom hnutia OĽaNO bude verejne známa osobaNa archívnej snímke zľava predseda OĽaNO Igor Matovič, líderka hnutia Veronika Remišová, poslanci OĽaNO Ján Budaj a Gábor Grendel.Zdieľať
Na archívnej snímke zľava predseda OĽaNO Igor Matovič, líderka hnutia Veronika Remišová, poslanci OĽaNO Ján Budaj a Gábor Grendel. Foto: TASR - Marko Erd
Bratislava 30. júna (TASR) - Hnutie OĽaNO ponúkne do budúcoročných prezidentských volieb verejne známu osobu. Predseda OĽaNO Igor Matovič stále meno neprezradil. Opakuje, že hnutie vyberá z troch mien, oznámi ho cez leto alebo po ňom.


"Všetky tri mená sú verejne známe. Ale dohodli sme sa, že nebudeme zverejňovať žiadne mená, lebo nikto nechce byť označovaný za neúspešného. Myslím, že je to fér," povedal pre TASR. Nepotvrdil, či je medzi nimi aj líderka Veronika Remišová. Hnutie by malo o kandidátovi rozhodnúť v lete. "V pokoji si vyberieme a predstavíme ho možno cez leto alebo po lete," doplnil Matovič.

Prezidentské voľby budú na jar 2019. Termín vyhlasuje predseda Národnej rady SR. Právo voliť slovenského prezidenta má plnoletý občan SR. Voľba je dvojkolová. Znamená to, že ak v prvom kole volieb nezíska ani jeden z kandidátov nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, do 14 dní sa uskutoční druhé kolo, na ktorom sa zúčastnia dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola. Termín vyhlási predseda parlamentu.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NDS chce zmeniť prístup pri súťažiach na projektové a stavebné práce
<< predchádzajúci článok
Dnes začali Tankové dni Laugarício

Prezidentským kandidátom hnutia OĽaNO bude verejne známa osoba - diskusné fórum čitateľov