Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. decembra 2019

Pri poľských hraniciach s Nemeckom uhynulo na africký mor 21 diviakovDiviaky strácajú svoju plachosť. Potvrdiť to môžu obyvatelia mnohých dedín a miest na Slovensku, kde pohľad na diviaka, snoriaceho po potrave, nie je ničím nezvyčajným. Na snímke statný diviak lesný oňucháva už označkovaný ...Zdieľať
Diviaky strácajú svoju plachosť. Potvrdiť to môžu obyvatelia mnohých dedín a miest na Slovensku, kde pohľad na diviaka, snoriaceho po potrave, nie je ničím nezvyčajným. Na snímke statný diviak lesný oňucháva už označkovaný strom iným diviakom, ktorý mu takto podáva pachové informácie v lesoch Malej Fatry. Foto: TASR - Pavol Ďurčo
Varšava 4. decembra (TASR) - V dôsledku afrického moru ošípaných, ktorý prepukol na západe Poľska pri hraniciach s Nemeckom, uhynulo 21 diviakov. Oznámil to v stredu poľský minister poľnohospodárstva Jan Krzysztof Ardanowski, ktorého citovala agentúra AP.


Minister ďalej uviedol, že inkriminovanú oblasť neďaleko mesta Zielona Góra ležiacej v Lubuskom vojvodstve ohradili 56-kilometrovým plotom a miestnym poľovníkom nariadili, aby všetkých diviakov v nej zlikvidovali.

Podľa Ardanowského sa nákazlivá vírusová choroba dosiaľ u hospodárskych zvierat nezistila. Plot má ochrániť farmy ošípaných v okolí mesta Poznaň v susednom Veľkopoľskom vojvodstve.

Poľskí poľovníci už v tomto roku usmrtili v snahe zabrániť šíreniu afrického moru ošípaných z Ukrajiny približne 270.000 diviakov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kanadská centrálna banka nezmenila úrokové sadzby
<< predchádzajúci článok
Historický úspech nášho vína. Rizling rýnsky zo Svätého Jura ide do 3*Michelinskej reštaurácie

Pri poľských hraniciach s Nemeckom uhynulo na africký mor 21 diviakov - diskusné fórum čitateľov