Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. apríla 2024

Pri severovýchodnom pobreží Brazílie našli loď plnú migrantov, ide o 20 mŕtvych tielMalú loď plnú rozkladajúcich sa mŕtvol spozorovali rybári v sobotu pri severovýchodnom pobreží Brazílie. Informovali o tom miestne médiá. Úrad brazílskeho generálneho prokurátora vo vyhlásení ...Zdieľať
migration_italy_46278 bc9fb02c3520464b80051817d618ca9c 676x451 14.4.2024 (SITA.sk) - Malú loď plnú rozkladajúcich sa mŕtvol spozorovali rybári v sobotu pri severovýchodnom pobreží Brazílie. Informovali o tom miestne médiá.


Úrad brazílskeho generálneho prokurátora vo vyhlásení uviedol, že na miesto vyslal forenzný tím, aby zistil odkiaľ loď a telá pochádzajú. V lodi by „podľa niektorých správ mohlo byť do 20 mŕtvych tiel," uviedol úrad generálneho prokurátora.

Loď našli pri pobreží brazílskeho štátu Pará. Nie je prvýkrát, čo rybári v západnej časti Atlantického oceánu spozorovali plavidlá s mŕtvymi telami. V roku 2021 pri pobreží Brazílie a vo východnom Karibiku našli sedem lodí plných mŕtvol.

Prešetrovanie agentúry Associated Press a miestnych úradov ukázalo, že v niektorých z týchto lodí sa nachádzali mŕtvoly afrických migrantov, ktorí sa snažili doplaviť na španielske Kanárske ostrovy. Do svojho cieľa sa však nedostali a celé týždne ich unášali prúdy v Atlantickom oceáne.


Zdroj: SITA.sk - Pri severovýchodnom pobreží Brazílie našli loď plnú migrantov, ide o 20 mŕtvych tiel © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa pozastavila lety na Blízky východ. Predbežný termín obnovy je však známy
<< predchádzajúci článok
Vo veku 62 rokov nečakane zomreli najstaršie siamské dvojčatá na svete Lori a George Schappellovci