Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. júla 2019

Pri šiestom behu s býkmi utrpelo zranenia šesť ľudíIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Pamplona 12. júla (TASR) - Šesť osôb utrpelo zranenia pri piatkovom v poradí šiestom tohtoročnom behu s býkmi v španielskom meste Pamplona, kde sa konajú slávnosti sv. Fermína. Jednu osobu nabral býk na rohy, informovala agentúra AP.


Býky prekonali 850-metrovú vymedzenú trasu vedúcu úzkymi uličkami Pamplony za dve minúty a 18 sekúnd. Piatkový beh bol poznačený viacerými pádmi bežcov aj býkov. Od nedele, keď sa behy v Pamplone začali, nabrali býky na rohy piatich ľudí.

Fiesta v Pamplone sa stala celosvetovo známou vďaka románu Ernesta Hemingwaya z roku 1926 Slnko aj vychádza. I vďaka nemu tam na sviatok sv. Fermína každoročne zavítajú tisíce zahraničných turistov.

Na samotných behoch s býkmi sa tradične zúčastňujú stovky odvážlivcov. Za väčšinu zranení tradične môžu pády pri behu, prípadne pošliapanie býkmi.

Každý rok sa počas behu s býkmi zraní 50-100 ľudí. Od roku 1911 si beh s viac ako pol tony vážiacimi zvieratami vyžiadal aj 15 obetí na životoch. Zatiaľ posledný smrteľný prípad zaznamenali v roku 2009, keď zomrel 27-ročný Španiel.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
VODIČI POZOR, banskobystrická polícia robí osobitnú kontrolu
<< predchádzajúci článok
UK chce do roka priniesť prvé výsledky pri rekonštrukcii internátov

Pri šiestom behu s býkmi utrpelo zranenia šesť ľudí - diskusné fórum čitateľov