Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. septembra 2018

Pri VÝBUCHOCH PLYNU a POŽIAROCH v Massachusetts sa zranilo šesť ľudíIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Boston 14. septembra (TASR) - Najmenej šesť ľudí utrpelo zranenia pri výbuchoch zemného plynu, ku ktorým došlo vo štvrtok v minimálne 39 rodinných domoch a iných budovách v mestách Andover, Lawrence a North Andover v americkom štáte Massachusetts. Viacero nehnuteľností po výbuchu plynu zachvátil požiar. Informovala o tom spravodajská televízia BBC.


Polícia v Massachusetts na Twitteri uviedla, že jej príslušníci zasahovali v mestách Lawrence, Andover a North Andover v 70 prípadoch súvisiacich s požiarom, výbuchom plynu alebo zápachom plynu. Výbuchy a požiare niektoré domy úplne zničili.

V Andoveri horelo v istej chvíli 18 domov súčasne, pričom hasiči v tejto oblasti zlikvidovali celkovo 35 požiarov.

Všeobecná nemocnica v Lawrence na Twitteri informovala, že v súvislosti s výbuchmi plynu a následnými požiarmi prijala šiestich zranených, z ktorých jeden je vo vážnom stave.

Nemenovaný miestny predstaviteľ uviedol, že príčinou výbuchov zemného plynu, ku ktorým začalo vo všetkých troch mestách dochádzať vo štvrtok popoludní, je pravdepodobne vysoký tlak plynu v potrubí plynárenského podniku Columbia Gas, ktorý je dcérskou spoločnosťou energetického giganta NiSource.

Starosta mesta Lawrence Dan Rivera vyzval všetkých obyvateľov, ktorí sú zákazníkmi spoločnosti Columbia Gas, aby okamžite opustili svoje domovy. Podobne postupovali aj starostovia ďalších dvoch postihnutých miest.

Úrady tiež zrušili piatkové vyučovanie vo všetkých školách v Andoveri, Lawrence a North Andoveri a v niektorých z nich zriadili evakuačné strediská.

Všetky tri mestá ležia približne 40 kilometrov severne od mesta Boston, ktorý je metropolou štátu Massachusetts.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čilská polícia hľadala v diecézach dôkazy o sexuálnom zneužívaní
<< predchádzajúci článok
Dnes sa mierne ochladí, treba rátať aj s dažďom

Pri VÝBUCHOCH PLYNU a POŽIAROCH v Massachusetts sa zranilo šesť ľudí - diskusné fórum čitateľov