Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. septembra 2018

Čilská polícia hľadala v diecézach dôkazy o sexuálnom zneužívaníČilské úrady vykonali vo štvrtok súbežné prehliadky v štyroch diecézach. Hľadali dôkazy o sexuálnom zneužívaní detí cirkevnými hodnostármi a o utajovaní ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Santiago de Chile 14. septembra (TASR) - Čilské úrady vykonali vo štvrtok súbežné prehliadky v štyroch diecézach. Hľadali dôkazy o sexuálnom zneužívaní detí cirkevnými hodnostármi a o utajovaní takýchto prípadov, informovala agentúra DPA.


Prehliadky sa uskutočnili v meste Osorno na juhu krajiny a v mestách Valparaíso, Chillán a Concepción v strednej časti Čile. V metropole Santiago de Chile a v meste Rancagua, ktoré leží 85 km južne, už pátrali v júni. Úrady vyšetrujú niekoľkých čilských biskupov a kňazov obvinených z páchania a utajovania sexuálneho zneužívania mladistvých.

Medzi obvinenými je aj bývalý biskup z Osorna Juan Barros, ktorý údajne utajoval prípady sexuálneho zneužívania pedofilného kňaza Fernanda Karadima. Pápež František spočiatku obvinenia voči Barrosovi odmietal, čo vyvolalo vlnu nevôle. Pápež sa následne za svoj postoj ospravedlnil.

Prípady sexuálneho zneužívania spôsobili v čilskej cirkvi hlbokú krízu. Viac ako 30 biskupov sa rozhodlo vzdať sa svojho úradu. Pápež to zatiaľ povolil piatim z nich.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kurdskí bojovníci zadržali v Sýrii popredného člena Islamského štátu
<< predchádzajúci článok
Pri VÝBUCHOCH PLYNU a POŽIAROCH v Massachusetts sa zranilo šesť ľudí

Čilská polícia hľadala v diecézach dôkazy o sexuálnom zneužívaní - diskusné fórum čitateľov