Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

30. novembra 2022

Pri výstavbe infraštruktúry pre MS vo futbale 2022 zahynulo zrejme oveľa viac pracovníkov než uvádzali oficiálne správyPopredný predstaviteľ Kataru zapojený do organizácie futbalových majstrovstiev sveta Hassan Al-Thawadi uviedol, že počet pracovníkov, ktorí zahynuli pri výstavbe ...Zdieľať
qatar_soccer_world_cup_31289 48883dec0b3e46768ab504e14f1e6ffb 676x451 30.11.2022 (Webnoviny.sk) - Popredný predstaviteľ Kataru zapojený do organizácie futbalových majstrovstiev sveta Hassan Al-Thawadi uviedol, že počet pracovníkov, ktorí zahynuli pri výstavbe infraštruktúry pre podujatie, sa pohybuje „medzi 400 a 500“.


Toto číslo je výrazne vyššie než ktorékoľvek predchádzajúce tvrdenie zverejnené katarskými predstaviteľmi.

Toto Katarčania nehovorili


Predseda organizačného výboru turnaja Al-Thawadi v rozhovore s britským novinárom Piersom Morganom, ktorého pasáže zverejnili online, dostal otázku, aký je reálny počet migrujúcich pracovníkov, ktorí zomreli.

„Odhad je 400, medzi 400 a 500. Nemám presné číslo. Je to niečo, o čom sa diskutovalo,“ povedal.

O tomto čísle predtým Katarčania nehovorili. Oficiálne správy v minulosti informovali iba o 40 úmrtiach tých, ktorí sa podieľali na výstavbe a rekonštrukcii štadiónov.

Pri prácach na kompletnej infraštruktúre pre turnaj však zrejme celkovo prišiel o život viac ako desaťnásobok, ako tvrdí Al-Thawadi.

Čierna škvrna na prípravách MS


Katar pre svetový šampionát vo futbale postavil futuristické štadióny, linky metra a ďalšiu potrebnú infraštruktúru, pričom na prípravy vynaložil viac ako 200 miliónov dolárov.

Čiernou škvrnou na prípravách Kataru však bolo zaobchádzanie s migrujúcimi pracovníkmi z krajín, ako je India, Pakistan a Srí Lanka.

Tí často pracovali dlhé hodiny v drsných podmienkach a boli vystavení diskriminácii, krádežiam platov a inému zneužívaniu, pretože ich zamestnávatelia sa vyhýbali zodpovednosti.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pri výstavbe infraštruktúry pre MS vo futbale 2022 zahynulo zrejme oveľa viac pracovníkov než uvádzali oficiálne správy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fehérváry skóroval cez celé klzisko, Slafkovský hral aj v treťom útoku a Ovečkin prekonal rekord (video)
<< predchádzajúci článok
MS vo futbale 2022 v Katare: Angličania aj Američania vyhrali a postúpili zo skupiny, Iránci a Walesania si balia kufre