Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. februára 2024

Pri zverejňovaní Trestného zákona v Zbierke zákonov sa pohybujeme v zákonných lehotách, tvrdí GašparPri zverejňovaní Trestného zákona v Zbierke zákonov sa pohybujeme v zákonných lehotách. Vyhlásil to poslanec Národnej rady (NR) SRZdieľať
imgl0660 676x451 25.2.2024 (SITA.sk) - Pri zverejňovaní Trestného zákona v Zbierke zákonov sa pohybujeme v zákonných lehotách. Vyhlásil to poslanec Národnej rady (NR) SR Tibor Gašpar (Smer-SD) v diskusnej relácii RTVS O päť minút 12 v reakcii na otázku, kedy bude zákon zverejnený v Zbierke zákonov.


Tvrdil tiež, že disponuje aj štatistikami, no nechcel ich zverejňovať, aby nezaťažil divákov. „Áno, aj my sa prispôsobujeme tomu, ako koná pani prezidentka," pripustil v odpovedi na otázku, či ide o taktiku Smeru, v súvislosti s tým, že prezidentka Zuzana Čaputová dala pre novelu Trestného zákona podnet na Ústavný súd a požiadala ho o pozastavenie účinnosti novely.

Poslanec parlamentu za Slobodu a Solidaritu Juraj Krúpa uviedol, že rozhodnutie Ústavného súdu budú rešpektovať. Je tiež toho názoru, že Ústavný súd môže rozhodnúť i bez toho, aby bola novela zverejnená v Zbierke zákonov.


Zdroj: SITA.sk - Pri zverejňovaní Trestného zákona v Zbierke zákonov sa pohybujeme v zákonných lehotách, tvrdí Gašpar © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajina minulý rok strojnásobila výrobu zbraní, plánuje aj výrazne zvýšiť produkciu munície
<< predchádzajúci článok
Od mája sa opäť budú zvyšovať cestovné náhrady, zamestnanci dostanú viac za používanie vlastného auta pri pracovných cestách