Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

24. septembra 2021

Priame ohrozenie Európy kolapsom spoločnosti Evergrande je minimálne, upokojuje šéfka ECBPriame ohrozenie Európy problémami zadlženého čínskeho developerského gigantu Evergrande je podľa šéfkyZdieľať
virus_outbreak_belgium_eu_economy_60855 cc4741d204d741aa9de0017e4c112dd4 676x451 24.9.2021 (Webnoviny.sk) - Priame ohrozenie Európy problémami zadlženého čínskeho developerského gigantu Evergrande je podľa šéfky Európskej centrálnej banky (ECB) Christine Lagardovej len „obmedzené“. Vyjadrila sa tak v čase, keď na globálnych akciových trhoch vládne vysoké znepokojenie pre veľkú zadlženosť čínskeho developera. Informuje o tom portál cnbc.com.


Lagardová pre televíznu stanicu CNBC vo štvrtok uviedla, že ECB situáciu spoločnosti Evergrande monitoruje. „Skúmame to a mala som dnes poradu, pretože si myslím, že všetky finančné trhy sú poprepájané,“ vyjadrila sa šéfka ECB. „Ale v Európe, a osobitne v eurozóne, bude priame ohrozenie obmedzené,“ poznamenala.

Hodnota akcií developera Evergrande v Hongkongu v piatok klesla o približne sedem percent. Denník The Wall Street Journal vo štvrtok napísal, že čínske úrady miestnym predstaviteľom povedali, aby sa pripravili na potenciálny kolaps firmy Evergrande.


Zdroj: Webnoviny.sk - Priame ohrozenie Európy kolapsom spoločnosti Evergrande je minimálne, upokojuje šéfka ECB © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sociálna poisťovňa pripomína termín úhrady odložených odvodov, klientom bude posielať e-maily
<< predchádzajúci článok
Expolicajt Chauvin sa plánuje voči odsúdeniu za zabitie Floyda odvolať, sudca mal zneužiť svoju právomoc

Priame ohrozenie Európy kolapsom spoločnosti Evergrande je minimálne, upokojuje šéfka ECB - diskusné fórum čitateľov