Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

24. septembra 2021

Spoločnosť Evergrande nesplnila termín a veriteľom neuhradila splátku úrokov za vyše 80 miliónov dolárovČínsky developerský gigant Evergrande nesplnil termín na splatenie úrokov z dlhopisov vo výške 83,5 milióna dolárov (USD), ktoré mal veriteľom ...Zdieľať
china_developers_debt_struggle_19725 179e07f673114cf99ef4af828119bea3 676x451 24.9.2021 (Webnoviny.sk) - Čínsky developerský gigant Evergrande nesplnil termín na splatenie úrokov z dlhopisov vo výške 83,5 milióna dolárov (USD), ktoré mal veriteľom uhradiť vo štvrtok.


K meškajúcej splátke doteraz nezaujal stanovisko, informuje spravodajský portál BBC. V stredu pritom spoločnosť oznámila, že úroky, ktoré sú splatné tento týždeň, uhradí.

Na globálnych trhoch panuje nervozita


Problémy najviac zadlženého developera na svete vyvolávajú nervozitu na globálnych trhoch pre obavy, že Evergrande je na pokraji kolapsu.

Niektorí analytici varujú, že bankrot takého veľkého a tak veľmi zadlženého developera by mohol mať zásadný vplyv na čínsku ekonomiku, čo by potenciálne mohlo zasiahnuť aj globálny finančný systém. Celkový dlh firmy predstavuje viac ako 300 miliárd USD.

Čínske úrady varujú pred búrkou


Čínske úrady medzitým údajne varovali miestne vlády pred hroziacom krachom spoločnosti. Podľa denníka Wall Street Journal, ktorý sa odvolával na zdroje oboznámené s problematikou, vláda vyzvala regionálnych predstaviteľov, aby sa pripravili na „možnú búrku“. To vedie k obavám, že vláda v Pekingu nebude intervenovať v prospech spoločnosti.

Na základe dohôd s investormi má Evergrande 30-dňový odklad, kým sa meškajúca splátka bude považovať za neuhradenú. Realitný trh predstavuje významnú časť čínskej ekonomiky a tvorí takmer 30 percent hrubého domáceho produktu krajiny.


Zdroj: Webnoviny.sk - Spoločnosť Evergrande nesplnila termín a veriteľom neuhradila splátku úrokov za vyše 80 miliónov dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Expolicajt Chauvin sa plánuje voči odsúdeniu za zabitie Floyda odvolať, sudca mal zneužiť svoju právomoc
<< predchádzajúci článok
V Bratislave došlo k zrážke niekoľkých luxusných áut, na vozidlách vznikli škody za desaťtisíce eur (foto)

Spoločnosť Evergrande nesplnila termín a veriteľom neuhradila splátku úrokov za vyše 80 miliónov dolárov - diskusné fórum čitateľov