Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. augusta 2019

Priame zahraničné investície v Číne vzrástli o viac ako 7 %Objem priamych zahraničných investícií (PZI) do pevninskej Číny vzrástol za sedem mesiacov tohto roka o viac ako 7 %. Informovalo o tom v utorok čínske ministerstvo obchodu.Zdieľať
Foto: TASR/AP
Peking 13. augusta (TASR) - Objem priamych zahraničných investícií (PZI) do pevninskej Číny vzrástol za sedem mesiacov tohto roka o viac ako 7 %. Informovalo o tom v utorok čínske ministerstvo obchodu.


Podľa ministerstva dosiahli PZI v Číne od začiatku roka do konca júla 533,14 miliardy jüanov (67,47 miliardy eur). V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka to znamená rast o 7,3 %. Prispel k tomu aj mesiac júl, keď sa zahraničné investície zvýšili medziročne o 8,7 % na 54,82 miliardy jüanov.

Najvýraznejší rast dosiahli investície do oblasti moderných technológií. Medziročne sa zvýšili o 43,1 %, pričom z celkového balíka smerovalo do tejto oblasti viac ako 29 % investícií.

Z jednotlivých oblastí Číny najvyšší rast v rámci PZI zaznamenala západná Čína. V tomto regióne sa objem zahraničných investícií zvýšil za sedem mesiacov medziročne o 25,2 %.

Čo sa týka zahraničných investorov, výrazne rástli investície z Nemecka a Južnej Kórey. V prvom prípade sa PZI zvýšili medziročne o 72,4 %, v druhom o 69,7 %. Investície v Číne zvýšila aj Európska únia. Objem investícií z krajín EÚ vzrástol o 18,3 %.

(1 EUR = 7,9014 CNY)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po zmenách je mediálny servis agendou kancelárie ministerky kultúry
<< predchádzajúci článok
Demonštranti na hongkongskom letisku bránili pasažierom v odlete

Priame zahraničné investície v Číne vzrástli o viac ako 7 % - diskusné fórum čitateľov