Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. augusta 2019

Demonštranti na hongkongskom letisku bránili pasažierom v odleteLietadlá parkujú na dráhe po zrušení letov počas protestu demonštrantov na medzinárodnom letisku v Hongkongu 12. augusta 2019. Ide o ďalšiu zo série prodemokratických demonštrácií v Hongkongu. Medzinárodné letisko v Hongkongu ...Zdieľať
Lietadlá parkujú na dráhe po zrušení letov počas protestu demonštrantov na medzinárodnom letisku v Hongkongu 12. augusta 2019. Ide o ďalšiu zo série prodemokratických demonštrácií v Hongkongu. Medzinárodné letisko v Hongkongu zrušilo všetky zvyšné pondelňajšie odlety, keďže v jeho hlavnom termináli už štvrtý deň pokračujú protivládne protesty. Pokračovať sa bude iba v tých odletoch, pri ktorých bol skompletizovaný check-in, uviedlo letisko vo vyhlásení. Hongkongom v posledných troch mesiacoch otriasajú takmer denne mohutné násilné demonštrácie proti návrhu zákona, ktorý by umožňoval vydávanie ľudí z mesta na súdne konania na komunistickou stranou kontrolovaných súdoch v Číne. Foto: TASR/AP
Hongkong 13. augusta (TASR) - Prodemokratickí demonštranti blokovali v utorok pasažierov v odletových bránach v niekoľkých častiach medzinárodného letiska v Hongkongu. Stalo sa tak deň po tom, ako vzhľadom na prítomnosť tisícov demonštrantov museli na tomto medzinárodnom letisku zrušiť všetky lety.


V oboch termináloch letiska protestujúci v utorok bránili pasažierom v prístupe k odletovým bránam, aj keď niekoľkým desiatkam cestujúcich sa podarilo cez nich pretlačiť, uviedla agentúra AFP.

Letisko po pondelkovom ochromení oznámilo, že plne obnovuje svoju prevádzku. Väčšina z protestujúcich odišla krátko po polnoci a v utorok ráno sa tam nachádzalo zhruba 50 demonštrantov. Popoludní miestneho času sa však aktivisti na základe výzvy znova vrátili do priestorov letiska, aby sa zapojili do ďalšieho protestu.

Hongkonské demonštrácie a nepokoje nevykazujú žiadne znaky zoslabenia - ani dva mesiace po tom, ako ich vyvolal kontroverzný návrh zákona, ktorý by umožnil vydávanie obyvateľov Hongkongu podozrivých zo spáchania trestných činov do pevninskej Číny.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Priame zahraničné investície v Číne vzrástli o viac ako 7 %
<< predchádzajúci článok
PELLEGRINI NECHCE GAŠPARA NA KANDIDÁTKE SMERU DO PARLAMENTNÝCH VOLIEB

Demonštranti na hongkongskom letisku bránili pasažierom v odlete - diskusné fórum čitateľov