Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. februára 2020

Prídavky nebudú, diaľničné známky zostávajú. Poslanci to už zabaliliKonečne sme sa dočkali. Predseda parlamentu Andrej Danko oznámil, že ukončuje poslednú schôdzu v súčasnom volebnom období. Skončilo sa to tak, ako sa očakávalo. Dva dni pred voľbami to viacerí poslanci už „zabalili“ a zákonodarný zbor nebol uznášaniaschopný.Zdieľať
Prídavky nebudú, diaľničné známky zostávajú. Poslanci to už zabalili

 

Fico naznačil, že z navýšenia prídavkov nič nebude

Poslanci tak neprejavili ochotu podporiť stopercentné navýšenie prídavku na dieťa. Dalo sa to očakávať po včerajšom vystúpení predsedu Smeru Roberta Fica. Ten na tlačovej besede potvrdil, že s prídavkami to stále nemajú doriešené, aj keď sa o nich malo narýchlo hlasovať.

Uviedol, že niektorým poslancom sa nepáči, aby vyššie prídavky dostali aj rómske deti. Ak by sa namiesto zvýšenia prídavku na dieťa podľa neho pristúpilo k vyššej úľave na dani, prínos by z toho podľa Fica mali rodičia, ktorí pracujú.

Evidentne, že nový model sa nenašiel. Ficovi a Smeru istým spôsobom aj odľahlo, lebo nebudú musieť svojim voličom vysvetľovať prečo viacdetné rómske rodiny dostanú peniaze. Možno sa mu týmto spôsobom podarilo aj trochu uštipnúť z podpory ĽSNS, ktorá rómsku agendu ma značne zastúpenú v oslovovaní voličov.

Diaľnice budeme platiť a pravdepodobne dostaneme aj 13. dôchodok

Návrh na diaľnice zadarmo stroskotal ešte ráno. Vláda ho stiahla s rokovania parlamentu. Andrej Danko nemusí byť nešťastný. Istanbulský dohovor sa schválil a diaľnice by mu nič nepriniesli. Naopak hlasovanie na internete, ktoré sám spustil ukázalo, že občania nemali pochopenie.

Smer môže byť spokojný. Jeho najväčší trhák, 13. dôchodky, prešiel v utorok takmer ústavnou väčšinou. Čo na tom, že o jeho konečnom osude má ešte rozhodnúť prezidentka Zuzana Čaputová. Misia je splnená. Dôchodcovia vidia, kto na nich myslí, hoci aj iba tri dni pred voľbami.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štyria tínedžeri podpálili historickú vlakovú stanicu na Floride
<< predchádzajúci článok
Humor, kauzy, sociálne siete a migranti. Ako hodnotia odborníci kampaň pred voľbami 2020?

Prídavky nebudú, diaľničné známky zostávajú. Poslanci to už zabalili - diskusné fórum čitateľov