Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. júna 2023

Priehradu Kachovku úmyselne poškodili Rusi, podľa Američanov to naznačujú dôkazy (video)Americká nezisková organizácia Inštitút pre štúdium vojny (ISW) uviedla, že nemá definitívne vyhodnotenie zodpovednosti sa zničenieZdieľať
kachovka priehrada vybuch 676x442 7.6.2023 (SITA.sk) - Americká nezisková organizácia Inštitút pre štúdium vojny (ISW) uviedla, že nemá definitívne vyhodnotenie zodpovednosti sa zničenie Kachovskej priehrady na juhu Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na UkrajineKonštatovala však, že „bilancia dôkazov, úvah a rétoriky naznačuje, že priehradu úmyselne poškodili Rusi". Informuje o tom web Kyiv Independent.

ISW vo svojej analýze z utorka odkázal na svoju predikciu z októbra 2022. Vtedy sa vyjadril, že ruské sily sa pravdepodobne pokúsia vyhodiť priehradu do vzduchu, aby kryli svoje stiahnutie" a zabránili postupu ukrajinských síl.

Napriek ťažkostiam, ktoré zničenie priehrady spôsobilo, ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok povedal, že to Ukrajine nezabráni oslobodiť Rusmi okupované územia.
Zdroj: SITA.sk - Priehradu Kachovku úmyselne poškodili Rusi, podľa Američanov to naznačujú dôkazy (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Gaborčáková nie je nominantkou KDH, ohradilo sa hnutie voči tvrdeniam Tarabu
<< predchádzajúci článok
Neďaleko obce Kociha sa vykoľajil a prevrátil osobný vlak (foto)