Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Vianoce

26. decembra 2016

PRIESKUM: Slovinci trávia Vianoce s rodinou, málokto ide na dovolenkuVianoce sú v Slovinsku prevažne rodinným sviatkom, ukázal najnovší prieskum inštitútu Mediana, o ktorom dnes informovala slovinská tlačová agentúra ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR - Eduard Fašung
 
Ľubľana 26. decembra (TASR) - Vianoce sú v Slovinsku prevažne rodinným sviatkom, ukázal najnovší prieskum inštitútu Mediana, o ktorom dnes informovala slovinská tlačová agentúra STA.


Najmenej 80 percent Slovincov bude tráviť vianočné sviatky doma s najbližšou rodinou a 12 percent s príbuznými a priateľmi. Iba tri percentá opýtaných využijú vianočné voľno a pôjdu na dovolenku, 1,7 percenta do zahraničia.

Podľa tohto prieskumu blahoželá 78 percent opýtaných k Vianociam osobne a 62 percent cez SMS. Celých 42 percent Slovincov však naďalej pravidelne posiela vianočné blahoželania poštou.

Každý piaty obyvateľ krajiny využije na tento účel sociálne siete a každý desiaty aplikácie smartfónu, čo sa týka prevažne mladších generácií.

Prieskum ďalej ukázal, že priemerná slovinská domácnosť utratí za vianočné a novoročné darčeky 142 eur a 20 percent Slovincov vyše 200 eur.

Najmenej 14 percent opýtaných venuje tento rok na darčeky viac ako vlani. Prieskum naznačil, že v súvislosti s vianočnými darčekmi je v Slovinsku v obehu približne 85 miliónov eur.

Prieskum sa uskutočnil v dňoch 20.-21. decembra na vzorke 501 respondentov vo veku 15 až 65 rokov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vo veku 53 rokov zomrel spevák George Michael
<< predchádzajúci článok
UNIKÁTNE FOTOGRAFIE: Takto sa vyrábali vianočné ozdoby v socializme