Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

30. decembra 2019

Prievidza ročne zaplatí za prevádzku informačných systémov 100.000 eurIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk
 
Prievidza 30. decembra (TASR) - Mesto Prievidza zaplatí za prevádzku a údržbu jeho informačných systémov, ako i ďalšie s tým súvisiace služby na nasledujúce štyri roky takmer 400.000 eur. Vyplýva to z oznámenia, ktoré v týchto dňoch uverejnilo vo vestníku verejného obstarávania.


Ročne investuje mesto do poskytovania služieb pre prevádzky a údržby informačných systémov spolu s integračným rozhraním a súvisiacich aktivít s cieľom zabezpečiť plnohodnotné využívanie produktov takmer 100.000 eur. Vybraný dodávateľ bude riešiť update a upgrade systémov, hotline, metodickú a technickú podporu, školenia, ako i bezpečnostnú politiku.

Zmluvu o poskytovaní služieb uzatvorila samospráva v polovici decembra so spoločnosťou Cora Geo, so sídlom v Martine, a to na dobu určitú do 31. decembra 2023. Za služby jej zaplatí za štyri roky 397.714,46 eura. Firma sa do súťaže vyhlásenej koncom októbra prihlásila ako jediná, súťažné podklady si vyžiadali dovedna tri spoločnosti. Ponuku sa radnica rozhodla prijať a súťaž nezrušila. "Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania bolo uverejnené vo vestníku verejného obstarávania, čo znamená, že bolo verejne prístupné pre neobmedzený počet záujemcov. Predložená ponuka spĺňala všetky náležitosti a v danej zákazke uchádzači nevyužili možnosť predloženia opravného prostriedku, čo svedčí o transparentnom a nediskriminačnom nastavení zákazky ako takej," zdôvodnila svoj postup radnica.

Informačné systémy využíva samospráva pre činnosti súvisiace s katastrom nehnuteľností, daňami, účtovníctvom, dopravou, mestskou políciou, podnikateľmi, stavebnou činnosťou, voľbami či sociálnymi vecami.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislava má cez zimu naplánovanú prvú fázu obnovy Sadu Janka Kráľa
<< predchádzajúci článok
Fiačan: Snahou je znížiť priemernú dĺžku konania pred Ústavným súdom

Prievidza ročne zaplatí za prevádzku informačných systémov 100.000 eur - diskusné fórum čitateľov