Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

07. mája 2021

Primátorovi Senice Martinovi Džačovskému poslanci dočasne zvýšili na tri mesiace plat o tisíc eurPrimátorovi Senice Martinovi Džačovskému mestskí poslanci dočasne zvýšili doterajší plat o tisíc eur na najbližšie tri mesiace. Ide o odmenu za mimoriadne nasadenie počas pandémie COVID-19 a zvládanie ...Zdieľať
181658956_10159474539809083_6827843418981572159_n 676x451 7.5.2021  - Primátorovi Senice Martinovi Džačovskému mestskí poslanci dočasne zvýšili doterajší plat o tisíc eur na najbližšie tri mesiace. Ide o odmenu za mimoriadne nasadenie počas pandémie COVID-19 a zvládanie náročných úloh v tomto období.


Od mája do júla bude mesačný plat primátora 5 586 eur. Po uplynutí tohto obdobia sa mu plat vráti na 4 586 eur mesačne.

Poslanci ocenili zvládnuté testovanie


Primátor Džačovský podotkol, že návrh na zvýšenie platu nebol jeho iniciatívou. Tento spôsob odmeny navrhla poslankyňa Ľubica Krištofová a zahlasovala zaň väčšina poslancov mestského zastupiteľstva.

Poslanci oceňovali hlavne dobre zvládnuté testovanie na ochorenie COVID-19. „Tam, kde zlyhával štát, a zlyhával v podstate všade, suplovali to samosprávy, obce, mestá a župy,“ povedal poslanec Peter Pastucha.

Džačovský pripustil, že obdobie zvládania ochorenia COVID-19 bolo extrémne náročné, samosprávam chýbali predovšetkým informácie od štátu.

Základný plat už predtým navýšili


Vyzdvihol aktivitu Únie miest Slovenska, v rámci ktorej boli primátori prakticky v dennom kontakte.

Zo zákona je základný plat primátora Senice v tomto roku 3 637 eur, mestské zastupiteľstvo mu ho zvýšilo o 26 percent na 4 585 eur.

Zákon neumožňuje dať starostovi alebo primátorovi jednorazovú odmenu, preto Mestské zastupiteľstvo v Senici rozhodlo o zvýšení platu o ďalších tisíc eur na tri mesiace.


Zdroj: Webnoviny.sk - Primátorovi Senice Martinovi Džačovskému poslanci dočasne zvýšili na tri mesiace plat o tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Predseda parlamentu Boris Kollár vypovedal v prípade Očistec pred vyšetrovateľmi NAKA
<< predchádzajúci článok
Na presune Múzea SNP pod ministerstvo obrany sa pracuje už mesiace, tvrdí Naď. Mičev podľa neho klame

Primátorovi Senice Martinovi Džačovskému poslanci dočasne zvýšili na tri mesiace plat o tisíc eur - diskusné fórum čitateľov