Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

28. februára 2020

Princ Harry a Meghan prídu o ochranku, Kanada ju už financovať nebudeKanada už čoskoro prestane poskytovať ochranu vojvodovi a vojvodkyni zo Sussexu, informuje spravodajský portál BBC s odvolaním sa na federálnu vládu. Informáciu ako prvé prinieslo CBC ...Zdieľať
harry 676x474 28.2.2020  - Kanada už čoskoro prestane poskytovať ochranu vojvodovi a vojvodkyni zo Sussexu, informuje spravodajský portál BBC s odvolaním sa na federálnu vládu. Informáciu ako prvé prinieslo CBC News.


Kráľovská kanadská jazdná polícia (RCMP) poskytuje Harrymu a Meghan pomoc s prestávkami od novembra 2019, keď prišli do Kanady. Nebolo však jasné, či bude krajina po presťahovaní páru aj ďalej financovať ich ochranu.

Pár vyškrtnú zo zoznamu medzinárodne chránených osôb


RCMP zabezpečuje ochranu mladého páru na žiadosť Metropolitnej polície. "Rozhodnutie vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu čiastočne sa presťahovať do Kanady postavilo našu vládu pred výnimočné a bezprecedentné okolnosti," konštatoval vo štvrtok kanadský federálny minister verejnej bezpečnosti Bill Blair.

RCMP bola podľa jeho slov od začiatku v kontakte s britskými úradmi, a keďže vojvoda a vojvodkyňa patrili do kategórie medzinárodne chránených osôb, Kanada musela podľa potreby poskytovať pomoc pri ich ochrane. Túto pomoc však podľa stanoviska ministerstva na základe zmeny ich statusu v priebehu najbližších týždňov ukončia.

Nebudú viac plniť povinnosti v mene kráľovnej


Metropolitná polícia ani hovorkyňa páru sa k otázkam ochrany Harryho a Meghan nevyjadrili, uvádza BBC.

Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu odstúpia z pozície vyššie postavených členov kráľovskej rodiny 31. marca a odvtedy prestanú plniť povinnosti v mene kráľovnej Alžbety II.

Hovorkyňa páru uviedla, že si plánujú rozdeliť čas medzi Veľkú Britániu a Severnú Ameriku, pričom v Spojenom kráľovstve plánujú byť pravidelne.
 
 

 

 
 
 Zdroj: Webnoviny.sk - Princ Harry a Meghan prídu o ochranku, Kanada ju už financovať nebude © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čínsky torpédoborec použil laser voči americkému lietadlu, podľa USA ide o porušenie zákonov
<< predchádzajúci článok
Vo vesmíre nastal enormný a silný výbuch, po ktorom zostala v kope galaxií obrovská ryha

Princ Harry a Meghan prídu o ochranku, Kanada ju už financovať nebude - diskusné fórum čitateľov